Обмін полоненими на Донбасі відбудеться 27 грудня

Ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко у понеділок, 25 грудня, заявив, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74».

Фото: Reuters

Про це Захарченко повідомив в Москві за підсумками зустрічі з патріархом РПЦ Кирилом, в якій брали участь «в.о. глави ЛНР» Леонід Пасічник і кум Путіна, лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, який є спецпредставником України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство РІА Новини.

«Сьогодні були обговорені останні умови, і 27 числа цього місяця відбудеться обмін за формулою« 306 на 74 »», – сказав Захарченко журналістам.

Як повідомляє агентство УНІАН, в свою чергу Медведчук заявив, що місце і точний час обміну полоненими 27 грудня встановлено, але не оприлюднюється з міркувань безпеки.

«Місце і час вам повідомлять 27 грудня. Ми спеціально сьогодні про це не говорили, хоча, природно, домовилися і з приводу місця, і з приводу часу. Ми не говорили з міркувань безпеки, а 27 грудня вранці кожна зі сторін повідомить про це представникам ЗМІ», – сказав Медведчук.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко підтвердила, що обмін відбудеться 27 грудня, і заявила, що українська сторона готова передати в ОРДЛО 306 громадян в обмін на 74 полонених українців, які утримуються бойовиками.

«Ми готові в найближчий час передати 306 громадян (де це дозволяє українське законодавство), аби звільнити 74 українців з окупованих територій», – написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, раніше на переговорах був ряд неузгоджених питань верифікації полонених: хтось не бажав брати участь в обміні, а чийсь термін ув’язнення закінчувався в дні, коли вже йшла технічна робота з підготовки звільнення, проте в рамках Мінської гуманітарної групи «вдалося зняти більшість з цих питань».

«Протягом останнього місяця СБУ, ГПУ, Мінська гуманітарна група, АП , пенітенціарна служба, обмудсмен Лутковська, МЗС і МВС, Нацгвардія і Мін’юст провели колосальну роботу, щоб бути готовими до звільнення», – зазначила Геращенко.

Вона додала, що зараз йде робота над останніми логістичними та технічними деталями обміну.

«Це буде найсмаштабніша подібна історія, коли буде передано 306 громадян і звільнено 74 українці. І, ключове, щосекунди я пам’ятаю про тих, кого зараз, в ці дні, не відпустять з ОРДЛО. Ми маємо плани і пропозиціі, як звільнити всіх. І як зробити це якнайскорше. Віддадуть тільки 74, ми мали розблокувати процес звільнення. Але маємо звільнити всіх», – підкреслила Геращенко.

Як повідомлялось, 15 листопада 2017 року президент РФ Володимир Путін по телефону обговорив з ватажками так званих «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким питання обміну полоненими між Україною і бойовиками і вони «підтримали цю ініціативу».

До цього часу процес звільнення заручників був заблокований бойовиками «ДНР» і «ЛНР» вже протягом 14 місяців.

29 листопада 2017 року Тристороння контактна група на переговорах в Мінську підтвердила готовність сторін провести обмін полоненими на Донбасі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine