У цьому році в Україну вже поставлялась летальна зброя з США – Спецтехноекспорт

В Україну в 2017 році вже поставлялась летальна зброя з США, зокрема, партія гранатометів PSRL-1. Крім того, деякі боєприпаси для української армії закуповувалися в низці країн колишнього соціалістичного табору.

Директор держпідприємства «Спецтехноекспорт» Павло Барбул Фото: RFE/RL

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив директор держпідприємства «Спецтехноекспорт» Павло Барбул, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, в цьому році в Україну вже надходила летальна зброя з США – партія гранатометів PSRL-1, які є глибокою модернізацією радянського гранатомета РПГ-7.

Раніше Річард Вендівер, керівник компанії керівник компанії AirTronic USA, яка виготовляє гранатомети, в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив, що PSRL-1 краще радянського аналога за технічними параметрами, зокрема, по дальності ефективної стрільби, яка була збільшена з 300 до 800 метрів .

«Тут є планка Пікатіні, яка дозволяє встановлювати різні види прицілів. Ми змінили дизайн пускового пристрою, щоб ним було зручніше користуватися. Оптичну систему ми створили свою: вона значно простіша, ніж у РПГ-7, і працює з усіма видами снарядів», – сказав Вендівер.

Гранатомет PSRL-1 виробництва компанії AirTronic USA Фото: Голос Америки

Деталі контракту на поставку гранатометів в Україну сторони не розкривають, але за інформацією військових експертів, перша партія PSRL-1 налічувала 100 одиниць і вона була передана в Національну гвардію.

Також Барбул повідомив, що на потреби Збройних сил України закуповуються аналоги радянських боєприпасів, виробництво яких налагоджено в країнах колишнього соцтабору.

«Зокрема, це ВОГ-17 та ВОГ-25, боєприпаси до гранатометів, деякі артилерійські припаси – 100 мм і 152 мм – це те, що з нагального. Я не буду називати країни, кількості або ціни, але так – ми це постачаємо», – зазначив керівник «Спецтехноекспорту».

Як повідомлялось, 12 грудня американський президент Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 рік, який передбачає заходи з протидії агресії РФ і надання 350 млн дол. Україні на допомогу в сфері безпеки.

21 грудня видання The Washington Post повідомило, що адміністрація президента США санкціонувала продаж летального зброї Україні на суму 41,5 млн. дол.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine