65 екс-заручників, звільнених з полону на Донбасі, проходять медичну реабілітацію

В даний час 24 українських військовослужбовців, звільнених 27 грудня з полону бойовиків на Донбасі, проходять реабілітацію у військовому госпіталі, ще 41 осіб, як військових, так цивільних, - в лікарні Державного управління справами (ДУС).

Фото: Facebook Iryna Gerashchenko

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Як поінформували мене керівники медичних установ, на сьогодні 24 екс-заручники військовослужбовці проходять медичний огляд і реабілітацію в військовому госпіталі, 41 звільнений (серед них цивільні і військові) знаходяться в лікарні ДУС. В багатьох – є застарілі травми голови, вибиті зуби, що свідчить про катування (багатьох сильно били в перші найважчі дні)», – написала Геращенко.

За її словами, всім екс-заручникам буде надано необхідну медичну допомогу, зокрема, стоматологічні послуги. З ними, а також з їх сім’ями працює команда психологів.

Геращенко також зазначила, що найближчим часом звільнені отримають одноразову грошову допомогу, для чого міністерство соціальної політики України опрацьовує всі технічні деталі.

«Тим часом ми працюємо, аби якнайшвидше реалізувати другий етап звільнення», – додала Геращенко.

Як повідомлялось, 27 грудня 2017 року відбувся обмін полоненими між Україною і бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР», в результате которого 74 звільнених українця повернулись додому.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine