Янукович готовий розповісти на суді про анексію Криму – адвокат

Новини

Біглий екс-президент України Віктор Янукович готовий відповісти на питання Оболонського районного суду Києва про анексію Росією Криму в 2014 році.

Про це заявив його адвокат Віталій Сердюк в ефірі телеканалу 112, передає Центр журналістських розслідувань.

«Його позиція незмінна, він наполягає на необхідності надати йому можливість офіційно, під присягою, відповідно до вимог Європейської конвенції виступити перед судом і перед нашими співгромадянами, і відповісти на всі питання. Це стосується як справи про «втрату» Криму, так і по справі Майдану», – сказав адвокат.

Сердюк також підтвердив, що захисники екс-президента України працюють зі свідками, яких планують викликати до Оболонського районного суду Києва у справі про державну зраду, в якій звинувачують колишнього президента.

«Це ряд простих службовців і особи, які проходили службу в правоохоронних органах, це і вищі посадові особи, які незаконно були відсторонені від влади в лютому 2014 року, що вплинуло на негативний розвиток подій, в тому числі, втрату Україною Криму», – сказав Сердюк.

Суд в кінці червня перейшов до заочного розгляду справи по звинуваченню в державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. Адвокати Януковича відмовилися від участі в цьому процесі, йому вже кілька разів призначали державного захисника.

Нагадаємо, в січні 2017 року головна військова прокуратура отримала з Секретаріату ООН фотокопію листа екс-президента України Віктора Януковича від 1 березня 2014 року до російського президента Володимира Путіна з проханням ввести війська РФ на територію України, що є незаперечним доказом його держзради. У ЗМІ була оприлюднена його копія. Янукович заявляв, що не звертався до Путіна з проханням ввести війська в Україну.

Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Януковича, якого звинувачують у державній зраді. Він обвинувачується в Україні в скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст.27 (мова йде про пособника як одну з категорій співучасника злочину), ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч.1 ст.111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч.2 ст.437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) КК України.