До схеми незаконного надання громадянства України могли бути причетні співробітники СБУ – САП

Новини
Заступник керівника САП Володимир Кривенко Фото: 112.ua

Правоохоронні органи втрутилися в спецоперацію НАБУ щодо виявлення схеми незаконного надання громадянства України іноземцям після того, як було встановлено, що до незаконних дій можуть бути причетні співробітники СБУ.

Про це заявив у четвер в Києві заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Володимир Кривенко під час експертного обговорення на тему: «Виконання спеціального завдання і провокація підкупу: де проходить межа», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

«Встановили ми, що до цієї схеми можуть бути причетні співробітники СБУ … З цього кейсу саме з того часу, як нам стало відомо про причетність цих осіб … і став розроблятися комплекс контрзаходів, яким чином нашкодити нам, не дати можливість розкрити (всю схему – ред.)», – сказав Кривенко.

У зв’язку з цим він вказав на важливість надання антикорупційним органам повноважень автономного прослуховування.

Заступник глави САП пояснив, що в ході розслідування кримінального провадження про незаконне надання документів, які дозволяють проживання в Україні іноземцям, українських паспортів, міг мати місце витік інформації в ході оперативно-розшукових дій, прослушки, які здійснюються через СБУ.

Він додав, що розслідування цієї справи триває, але його ускладнює втручання Генпрокуратури і СБУ в спецоперацію, в результаті чого «слідство втратило оперативну складову».

«Мета була – не тільки розслідувати злочинну діяльність Пімахової (перший заступник голови Державної міграційної служби України Діна Пімахова – ред.). Пімахова – це особа, яка стояла на верхівці піраміди», – зазначив Кривенко.

За його словами, схема, по якій проводили розслідування антикорупційні органи, включала 4-5 елементів в різних органах – правоохоронних державних, судових.

«Тому ми зараз слідчим шляхом встановлюємо ці дані. Звичайно це набагато складніше. І не факт що ми встановимо всі ці структурні елементи», – сказав Кривенко журналістам.

Нагадаємо, 29 листопада 2017 року Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

30 листопада НАБУ заявило, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію, в яку втрутилися Генпрокуратура та Служба безпеки України.

За твердженням НАБУ, ведучи прослуховування для бюро, СБУ завербувала підозрювану для тиску та кримінального переслідування працівників НАБУ. Крім того, СБУ затримала 7 співробітників НАБУ, які виконували оперативне завдання по документуванню епізоду за участю першого заступника голови ДМС.

1 грудня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що СБУ та Генпрокуратура мали на меті зірвати усі операції Бюро, які проводились під прикриттям. Крім того, була здійснена невдала спроба отримати дані про агентурну мережу НАБУ.

4 грудня Держдеп США назвав атаку Генпрокуратури і СБУ на НАБУ підривом незалежних антикорупційних інституцій України і закликав всі гілки влади працювати над викоріненням корупції в країні. 5 грудня спікер Євросоюзу заявила, що публічне розкриття ГПУ деталей розслідування фактів корупції підриває можливості Національного антикорупційного бюро ефективно проводити розслідування.

14 грудня 2017 рокеу посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні заявили про підтримку НАБУ, зазначивши, що незалежні антикорупційні інститути життєво важливі для майбутнього України як демократичної країни.