Бойовики «ДНР» передали Лутковській ще 20 ув’язнених з окупованого Донбасу

Бойовики так званої «ДНР» в середу, 7 лютого, передали українському омбудсмену Валерії Лутковській для переміщення на підконтрольну Україні територію ще 20 ув'язнених, які утримувались в місцях несвободи на окупованому Донбасі.

Фото: ombudsman.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Валерія Лутковська вже вдесяте здійснила переміщення українських засуджених із місць несвободи так званої «ДНР». Сьогодні, 7 лютого 2018 року, було переміщено ще 20 ув’язнених осіб, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в так званій «ДНР» і виявили бажання бути переміщеними для подальшого відбування покарання на підконтрольну Уряду України територію», – йдеться в повідомленні.

Фото: ombudsman.gov.ua

Переміщення здійснювалася за участю члена комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірини Суслової і Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні.

Фото: ombudsman.gov.ua

Загалом, з ініціативи українського омбудсмена із місць несвободи так званої «ДНР» вдалося перемістити вже 186 осіб.

Як повідомлялося, 17 березня 2017 року Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) РФ передала Україні 12 ув’язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого Росією Криму. Передача укладених стала наслідком переговорів омбудсменів України і Росії Валерії Лутковської та Тетяни Москалькової. Переміщення засуджених із пенітенціарних установ Криму здійснювалося шляхом використання ad hoc механізму, який раніше був запропонований Лутковської.

11 квітня 2017 року бойовики «ДНР» Валерії Лутковській передали 14 ув’язнених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в окупованому Донецьку.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine