У Москві суд відмовив СП Siemens в арешті кримських турбін

Новини
Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

У Москві Дев’ятий арбітражний апеляційний суд залишив в силі рішення російського суду про відмову в арешті турбін, поставлених в окупований Крим, за клопотанням спільного підприємства Siemens і «Силових машин» – «Сіменс технології газових турбін».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на ТАСС.

«Залишити ухвалу суду без зміни, скаргу без задоволення», – йдеться в ухвалі, яке цитує ТАСС.

У лютому Арбітражний суд Москви прийняв до розгляду апеляційну скаргу ТОВ «Сіменс технології газових турбін» – спільного підприємства німецького концерну Siemens і АТ «Силові машини» – на відмову суду в позові до структур держкорпорації «Ростех» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу. 

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».