Український патріот Володимир Балух готовий оголосити голодування після незаконного рішення «суду» в Криму

Новини
Володимир Балух Фото: RFE/RL

«Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» українському патріотові Володимиру Балуху. Політв’язень заявив, якщо «суд» не відмінив незаконний вирок, то він залишає за собою право на голодування в знак протесту.

Термін позбавлення волі знизили до 3-х років і 5 місяців з відбуванням його в колонії-поселенні, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

«Суддя» Тимур Сльозко прибрав з резолютивної частини вироку як кваліфікуючу ознаку незаконне придбання боєприпасів, але залишив ті ж самі статті звинувачення 222 і 222.1 КК РФ.

Адвокат українця Дмитро Дінзе заявив, що захист Балуха не згодна з цим вироком і буде оскаржувати його в касаційній і наглядовій інстанціях. Також адвокати готують скаргу до Європейського суду з прав людини.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

Група активістів в окупованому Криму оголосила про збір фінансової допомоги для родини Володимира Балуха.

МЗС України вимагає від РФ допустити лікарів до Володимира Балуха, який незаконно утримується в Сімферопольському СІЗО.

22 января 2018 года правозахисники закликали президента Петра Порошенка привласнити політв’язню в окупованому Криму Володимиру Балух звання «Герой України».

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі його звинувачували за ст.318 КК РФ (застосування насильства встосовно представника влади).