Суд заарештував затримане в Азовському морі судно «Норд»

Новини
Судно «Норд», затримане в Азовському морі українськими прикордонниками 25 березня 2018 р Фото: dpsu.gov.ua

Суд задовольнив клопотання прокуратури АР Крим про арешт судна «Норд» з закритого Києвом порту Керчі, затриманого українськими прикордонниками в Азовському морі.

Про це в повідомив заступник прокурора АРК Олекандр Удовиченко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Продовжуємо роботу по затриманому судну «НОРД», зокрема, сьогодні судом задоволено клопотання прокуратури АР Крим, яким на це судно накладено арешт. Далі буде…», – написав він.

Нагадаємо, судно «Норд» зупинили за 15 миль від Обіточної коси. В ході перевірки встановлено, що вона зареєстрована на тимчасово окупованій території АР Крим.Члени суднокоманди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали паспорти громадян РФ, видані в Керчі.

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження за фактом виходу рибальського судна «Норд» із закритого Києвом порту Керчі.

Після анексії Криму і Севастополя в окупації виявилися і кілька сотень цивільних судів – риболовецьких, пасажирських катерів і яхт. Їх власники були поставлені окупантами перед вибором: стати під російський прапор, залишитися під українським і покинути кримські порти, або ж підняти судно на стапелі. У червні 2014 року року Україна закрила кримські порти для заходу суден. Правомірне запитання: чи можна судам, які не по своїй волі опинилися в окупації, законно вийти з портів Криму?

Детальніше про це читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Як вийти з портів Криму, не порушивши закон