У Криму «суд» переніс на 12 квітня засідання по «справі 26 лютого»

Новини

В окупованому Криму «Центральний районний суд» Сімферополя у вівторок, 3 квітня, переніс на 12 квітня засідання по «справі 26 лютого» через хворобу одного з обвинувачених Ескендера Кантемірова.

Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов у відеокоментарі, опублікованому на сторінці в Facebook громадського об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні судове засідання було відкладено через те, що мій підзахисний Кантеміров Ескенедр захворів. Про це з лікарні була надана інформація. У зв’язку з цим судове засідання було відкладено на 12 квітня на 13:00 », – сказав Азаматов.

Крім того, додав він, ще один захисник обвинувачених у цій справі, адвокат Омельченко подав клопотання про перенесення засідання, через те, що він знаходиться на іншому судовому засіданні.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.

29 січня 2015 року слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу. Російськими силовиками в окупованому Криму був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою «в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року». 15 квітня по цій же «справі» був заарештований Алі Асанов, 7 травня в селі Грушівка під Судаком – Мустафа Дегерменджі.

20 червня 2016 року «Верховний суд Криму» ухвалив рішення розділити «справу 26 лютого» і судити його фігурантів окремо. Справу Чийгоза як «організатора» масових заворушень розглядав «Верховний суд Криму», справи інших п’ятьох фігурантів: Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Арсена Юнусова, Ескендера Емірваліева і Ескендера Кантемирова, передані в «Центральний райсуд» Сімферополя.

25 грудня 2017 року на засіданні «Центрального райсуду» Сімферополя по «справі 26 лютого» «прокурор» оголосив нову, вже третю, редакцію обвинувального висновку, в якому  Ахтем Чийгоз названий «організатором масових заворушень» біля стін кримського парламенту.