Експерти МСЧ РФ попередили про можливі перебої з питною водою в Криму

У анексованому Криму в 2018 році можливі перебої з питною водою. Це може статися через низький рівень води на відкритих водозабірних спорудах півострова.

Про це попереджає Всеросійський центр моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій МНС Росії «Антістіхія», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство РІА Новини.

За даними центру, в 2017 році з проблемою низького рівня води на водозабірних спорудах зіткнулися в Керчі, Судаку і Феодосії, а також в Ленінському районі Криму. Так, в середині грудня наповнюваність Феодосійського водосховища становила 35,9%, Ленінського – 30,4% (на аналогічний період 2016 року Феодосійське водосховище було наповнене на 39%, а Ленінське – на 33%).

При цьому минулого тижня так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що нестачі в питній воді на півострові немає і не очікується.

«Загальний обсяг наповнення наливних питних водосховищ достатній для гарантованого водопостачання східної частини Криму … Всі населені пункти республіки Крим забезпечені питною водою. Дефіциту немає і не буде», – сказав Аксенов, звітуючи про результати роботи «уряду Криму».

Однак він зазначив, що якість води в декількох регіонах півострова не відповідає санітарним нормам.

«Відхилення (в якості води) від вимог СанПіН виявлені в Красноперекопському, Первомайському, Джанкойському, Сакському, Роздольненському, Чорноморському районах, в Євпаторії», – сказав Аксенов.

Нагадаємо, після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для обеспечения водой Херсонской области и недопущения ее перетока на территорию оккупированного полуострова канал был перегорожен временной дамбой из мешков с песком. В Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.

«Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель.

На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.

У листопаді 2016 року Центр повідомляв, що в Криму продовжують стрімко міліти штучні самонаповнювані водосховища, що ставить під сумнів подальше водопостачання жителів півострова.

За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.

18 серпня 2017 року «міністр сільського господарства Криму» Андрій Рюмшин повідомив, що в трьох районах півострова засолилась питна вода в підземних водосховищах, які почали активно використовуватися, після того як Україна в 2014 році перекрила Північно-Кримський канал.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine