Капітана судна «Норд» затримали і відвезли в суд Херсона для обрання запобіжного заходу

Влада

Капітан затриманого 25 березня в Азовському морі українськими прикордонниками та арештованого судна «Норд» за незаконний вихід із закритого порту Криму Володимир Горбенко затриманий, його відвезли в Херсон в суд для обрання йому запобіжного заходу.

Про це повідомив начальник управління нагляду за кримінальним провадженням прокуратури АРК Ігор Поночовний в ефірі Радіо Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

Він зазначив, що Горбенко затримали на підставі постанови слідчого судді.

У свою чергу помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян повідомив виданню, що з Горбенко проводяться «логічні процесуальні дії».

«В рамках компетенції ми доставили капітана судна в обласне управління СБУ, в подальшому під їх наглядом він буде направлений до суду. Ніякого викрадення не було, відбуваються логічні процесуальні дії, про які в курсі адвокати», – сказав Слободян.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» под флагом РФ за 15 миль від Обіточної коси. В ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Члени суднокоманди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали паспорти громадян РФ, видані в Керчі.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу рибальського судна «Норд» із закритого Україною порту Керч. 30 березня Херсонський міськсуд задовольнив узгоджене прокурором АРК клопотання слідчого ГУ СБУ в АРК про накладення арешту на судно «Норд».

31 березня капітану судна «Норд» повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Після анексії Криму і Севастополя в окупації виявилися і кілька сотень цивільних судів – риболовецьких, пасажирських катерів і яхт. Їх власники були поставлені окупантами перед вибором: стати під російський прапор, залишитися під українським і покинути кримські порти, або ж підняти судно на стапелі. У червні 2014 року року Україна закрила кримські порти для заходу суден. Про те, чи можна судам, які не по своїй волі опинилися в окупації, законно вийти з портів Криму читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Як вийти з портів Криму, не порушивши закон.