Фігуранта «справи диверсантів» Штиблікова етапували в колонію №6 Омська

Новини
Дмитро Штибліков Фото: Facebook Дмитрий Штыбликов

Військового аналітика і колишнього редактора журналу «Чорноморська безпека» Дмитра Штиблікова, якого  «Севастопольський міський суд» засудив до 5 років позбавлення волі за нібито підготовку «диверсій» на півострові, етапували у виправну колонію №6 російського Омська.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст Радио Свобода Антон Наумлюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Фігурант справи «кримських диверсантів»Дмитро Штибліков, засуджений «Севастопольським міським судом» до п’яти років ув’язнення, етапований в колонію 6 Омська», – написав Наумлюк.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.

Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.

18 травня 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили.

16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.

Правозахисники зафіксували дуже багато фактів порушення прав затриманих ФСБ в окупованому Криму так званих «українських диверсантів», включаючи фальсифікацію доказів і показань свідків, застосування тортур і психологічного тиску, а також позбавлення права на захист і справедливий суд, що дає підстави вважати їх політв’язнями.

В березні 2018 року в редакції журналу «Чорноморська безпека», який до окупації Криму редагував Штибліков і який тепер виходить в Києві, повідомили, що його етапували в Омську область РФ, але не було інформації, чи стане Омськ кінцевою зупинкою для Штиблікова, або його повезуть ще далі по етапу.