Прикордонники РФ почали огляд суден, які прямують в порти України на Азові

Новини
Патрульний катер «Мангуст» Прикордонної ФСБ РФ в Керченській протоці Фото: РИА Новости Крым. Александр Полегенько

Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ з 30 квітня почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Держприкордонслужби України.

«Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їх огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації судно команди», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, 30 квітня під час оформлення в Маріупольському порту теплоходу (в суднокоманді – громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що слідував за маршрутом Греція (Чіос) – Україна (Маріуполь), з’ясувалось, що судно під час проходження Керченської протоки було зупинено прикордонним сторожовим кораблем ФСБ РФ. Окупантами був здійснений огляд судна та проведено ідентифікацію членів суднокоманди. При цьому зауважень з боку окупантів не послідувало.

«У той же день таким самим чином було зупинено теплохід, що прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) – Україна (Маріуполь), а його суднокоманда складалася з українців. Наступного дня представники країни-агресора зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу – громадяни Болгарії), прямуючого за маршрутом Італія (Ногаро) – Україна (Маріуполь)», – зазначили у відомстві.

За інформацією Держприкордонслужби, деякі судна росіяни перевіряють по кілька разів. Так, під час оформлення теплоходу під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), який прямував за маршрутом Італія (Монфальконе) – Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час слідування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянської Коси, його знову було зупинено окупантами для повторного огляду і ідентифікації членів суднокоманди.

Напередодні прикордонники РФ зупинили судно під прапором Панами (судокоманда в складі громадян Туреччини і Грузії), яке прямувало за маршрутом Італія (Маргера) – Україна (Маріуполь).

«Зазначимо, що ніяких зауважень при цьому не слідує, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, які прямують в бік України», – вказали в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, 16 квітня 2018 року штаб Антитерористичної операції з посиланням на інформацію військової розвідки  попередив про можливі провокації, які готуються в Азовському і Чорних морях з боку Берегової охорони прикордонслужби ФСБ і Чорноморського флоту РФ у відповідь на затримання Держприкордонслужбою керченського судна «Норд» на Азові.