РФ може почати затримувати українських рибалок у відповідь на затримання кримського судна «Норд» – штаб АТО

Новини
Судно «Норд», затримане в Азовському морі українськими прикордонниками 25 березня 2018 р Фото: dpsu.gov.ua

Штаб АТО попереджає українських рибалок про можливі провокації, які готуються в Азовському і Черних морях з боку Берегової охорони прикордонслужби ФСБ і Чорноморського флоту РФ у відповідь на затримання Держприкордонслужбою керченського судна «Норд» на Азові.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру антитерористичної операції.

Зокрема, розвідка штабу АТО відзначає активізацію діяльності кораблів Берегової охорони прикордонслужби ФСБ і Чорноморського флоту РФ в акваторії Азовського моря. У цьому ж районі відзначається проведення низки заходів щодо посилення угруповання РФ кораблями і допоміжними судами.

«Ймовірно, основною метою таких дій можуть бути симетричні заходи на затримання Державною прикордонною службою України в акваторії Азовського моря риболовецького судна «Норд». Зважаючи на це, штаб АТО попереджає українських рибалок, які здійснюють рибний промисел в акваторії Азовського моря про можливі провокації з боку Російської Федерації, наслідком яких може стати затримання українських риболовецьких суден», – йдеться в повідомленні.

Крім того, штаб АТО також не виключає підготовку подібних провокацій росіянами і в акваторії Чорного моря.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинилисудно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.

6 квітня суд Херсона арештував Горбенка на 45 діб з правом внесення застави у 35 240 гривень.

11 квітня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд» Володимиру Горбенко у вигляді особистого зобов’язання щотижня відвідувати слідчого та заборонив виїжджати на окуповану територію АР Крим. Його підозрюють у порушенні ч.1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України.