Політв’язень Олександр Кольченко оголосив голодування у російській колонії – адвокат

Новини
Олександр Кольченко і Олег Сенцов в суді Фото: RFE/RL

Утримуваний в російській колонії український політв’язень Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити з ув’язнення українського режисера Олега Сенцова.

Про це з посиланням на видання Медіазона повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За словами Андрія Лепехіна, адвоката міжнародної правозахисної групи «Агора», голодування Кольченко оголосив 31 травня, і звільнення Сенцова – єдина його вимога.

Про початок голодування Кольченка повідомив на своїй сторінці в Facebook і адвокат Павло Чиков також з посиланням на Андрія Лепехіна.

«Олександр Кольченко оголосив голодування солідарності з Олегом Сенцовоим в колонії Челябінська. Про це повідомив його адвокат Андрій Лепехін, який щойно вийшов із зустрічі з ним. Кольченко написав заяву на ім’я начальника колонії. Вимога одна звільнити Сенцова», – написав Чіков.

Раніше Кольченко повідомляв, що готовий підтримати голодовку Олега Сенцова.

Український політв’язень Олег Сенцов голодує 18-й день. Його вимога – звільнення 64 українських політв’язнів в російських в’язницях і колоніях.

Раніше на підтримку Сенцова оголосили голодування український військовий Олександр Шумков і фігурант «справи 26 березня» Станіслав Зімовєц.

Як повідомлялось, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сенцова і Кольченко політв’язнями.

Олександр Кольченко утримується у виправній колонії №6 в місті Копейськ Челябінської області.

Сенцов відбував покарання в колонії суворого режиму в Республіці Саха (РФ). У жовтні 2017 року стало відомо, що Сенцова етапували до виправної колонії суворого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономный округ), відому під назвою «Білий ведмідь».