У Криму ввели режим надзвичайної ситуації

У Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському, а також Радянському районах окупованого Криму ввели режим надзвичайної ситуації через посуху.

Відповідне розпорядження підписав «голова уряду» окупованого півострова Сергій Аксенов, передає Центр журналістських розслідувань.

Документ опублікований на порталі «уряду» Криму. У ньому повідомляється, що надзвичайний режим введений ще з 9:00 2 червня 2018 року.

Повідомляється, що до 30 червня 2018 року необхідно зажадати виділення грошей від Міністерства сільського господарства РФ «для здійснення компенсації сільськогосподарським товаровиробникам РК шкоди, заподіяної в результаті надзвичайної ситуації природного характеру, що виникла в Криму в результаті посухи».

Нагадаємо, після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.

«Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель.

На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.

У листопаді 2016 року повідомлялося, що в Криму продовжують стрімко міліти штучні самонаповнювані водосховища, що ставить під сумнів подальше водопостачання жителів півострова.

За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.

18 серпня 2017 року «міністр сільського господарства Криму» Андрій Рюмшин повідомив, що в трьох районах півострова засолилась питна вода в підземних водосховищах, які почали активно використовуватися, після того як Україна в 2014 році перекрила Північно-Кримський канал.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine