У Швейцарії заблокували рахунки російського мільярдера

Швейцарські банки, побоюючись санкцій з боку США, заблокували кошти на особистих рахунках російського мільярдера Віктора Вексельберга, і тепер він має намір подати на них до суду.

Про це повідомив тижневик Schweiz am Wochenende з посиланням на джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

Джерело російського Forbes в групі Ренова каже, що мова йде приблизно про 1 млрд франків. Гроші блокували не лише публічні банки (UBS, Credit Suisse), але і приватні, в тому числі Julius Baer.

За його словами, позови до цих банків зараз перебувають в процесі підготовки. Рахунки Вексельберга міг заблокувати навіть Bank of Cyprus, співвласником якого з часткою 9,27% є мільярдер, розповів співробітник однієї з кіпрських компаній, що працюють з Bank of Cyprus.

Schweiz am Wochenende підкреслює, що рахунки були відкриті відповідно до швейцарського законодавства і активи на них були номіновані в франках, а не в доларах.

Джерела видання стверджують, що крім цивільних позовів проти самих банків можуть бути подані і кримінальні – до відповідальних за блокування співробітникам. «Швейцарські банки знаходяться в лещатах», – сказало джерело, близьке до Ренові.

Блокування торкнулася не тільки особистих рахунків Вексельберга. Schweiz am Wochenende стверджує, що протягом декількох днів ряд банків включаючи UBS і Credit Suisse, відмовляла російському мільярдерові в доступі до великих пакетів акцій у швейцарських промислових компаніях Sulzer, OC Oerlikon і Schmolz + Bickenbach. Пакети акцій були закладені в якості забезпечення за двома кредитами на суму понад 1 мільярд швейцарських франків, які Вексельберг отримав від групи західних банків серед яких були JPMorgan, UBS і Credit Suisse. Після введення санкцій в квітні Вексельбергу довелося достроково повернути ці кредити. Після погашення кредитів промислові активи були нарешті звільнено з-під застави, уточнило джерело Forbes в Ренові.

Нагадаємо, 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з «кремлівського списку». У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine