55 випадків тортур зафіксували українські правозахисники з початку анексії у Криму

З початку анексії Криму Росією українські правозахисні організації зафіксували 181 випадок негуманного поводження з жителями півострова, з них 55 випадків тортур.

Про це повідомила координатор «КримSOS» Таміла Ташева, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За її словами, перші випадки негуманного ставлення до людей були зафіксовані в березні 2014 року і пов’язані «з спецоперацією Росії із захоплення Криму».

Як розповів потерпілий житель Криму Ібрахімджон Мірпочаев, в серпні 2017 року співробітники ФСБ Росії провели обшук, затримали його і застосували тортури: пов’язували скотчем, надягали на голову мішок, били, пропускали струм. Він зазначив, що тортурам піддалися і члени його сім’ї. Мірпочаев заявив, що російські спецслужби також намагалися його завербувати.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, представники спецслужб Росії таким чином намагаються зібрати факти для майбутнього кримінальної справи за статтею «екстремізм» або «тероризм» і схилити людини до співпраці зі спецслужбами.

«По всіх подібних справах ми збираємо відповідну інформацію, і, звичайно ж, подали заяви і до військової прокуратури, в військовий слідчий комітет Росії… Не думаю, що ми там доб’ємося якоїсь правди. Нам вже кілька разів приходили постанови про відмову в порушенні кримінальної справи. Йде добір інших документів. Ми все це збираємо для міжнародних інстанцій», – зазначив Курбедінов.

Раніше повідомлялося, що українська поліція розслідує понад 140 кримінальних проваджень за фактами катувань, незаконних затримань і обшуків на території включеного Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine