Україна розширила санкційні списки фізичних і юридичних осіб РФ

Україна розширила санкційні списки фізичних і юридичних осіб Росії, додавши до нього організації, причетні до кібератак, підприємства ВПК, в тому числі на окупованих територіях, що причетні до російської агресії, а також російських олігархів, зокрема Аркадія Ротенберга. Також санкції застосовані до організаторів та учасників «виборів» до Держдуми, які РФ незаконно провела в окупованому Криму.

Президент України указом №176 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», повідомляє Центр журналістських розслідувань с посиланням на інформацію РНБО.

«За ініціативою Кабінету Міністрів України та Служби безпеки України було запроваджено санкції до 30 юридичних та 14 фізичних осіб, у зв’язку з чим було оновлено санкційний список, який зараз налічує 1762 фізичні особи та 786 юридичних осіб», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, РНБО запровадила санкції, симетричні санкціям, уведеним Урядом США (11 червня 2018 р.) проти юридичних осіб, причетних до діяльності російських спеціальних служб у кіберпросторі, зокрема: Науково-дослідний інститут «Квант»; ТОВ «Дайвтехносервіс»; ТОВ «Цифрові технології безпеки»; ERPScan BV; Embedi Limited.

Список юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції, доповнено політичними партіями та громадськими організаціями, які брали участь у підготовці та проведенні незаконного голосування на території тимчасово окупованих РФ АР Крим та м. Севастополя у рамках «виборів» до Державної Думи. Це, зокрема: Центральна виборча комісія РФ; Виборча комісія «Республіки Крим»; Всеросійська політична партія «Єдина Росія»; Політична партія «Ліберально-демократична партія Росії» (ЛДПР); Всеросійська політична партія «Родіна»; Політична партія «Демократична партія Росії»; Союз ветеранів Афганістану; Політична партія «Патріоти Росії»; Загальноросійська громадська організація «Союз пенсіонерів Росії»; Всеросійська політична партія «Аграрна партія Росії»; Політична партія «Комуністична партія Російської Федерації»; Всеросійська громадська організація «Бойове братство»; Загальноросійський громадський рух «Корпус «За чисті вибори».

Також запроваджено санкції стосовно російських підприємств ВПК, а також ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод», що знаходиться на окупованій території України та активно використовується державою-агресором проти України. Крім нього, зокрема, санкції запроваджено щодо: Федерального державного унітарного підприємства «Радіочастотний центр центрального федерального округу»; Федерального державного унітарного підприємства «Ордена Трудового Червоного Прапора науково-дослідний інститут радіо»; ТОВ «АРД Сатком Сервіс»; ТОВ «РусІнтеКо»; ТОВ «Алмаз-Антей Телекомунікації»; ТОВ «Лідер строй»; ТОВ «ПРОЕКТ»; ТОВ «М-Телеком»; ТОВ «Альфател»; ТОВ «ПБР»; ТОВ «АСЗ».

Крім того, санкції запроваджено щодо фізичних осіб, які причетні до підготовки і проведення незаконного голосування на території тимчасово окупованих РФ АР Крим та м. Севастополя у рамках «виборів» до Державної Думи, та відносно яких уведено санкції урядом США, серед яких відомий російський мільярдер Аркадій Ротенберг та члени його родини.

Як повідомлялося, 2 травня 2018 року РНБО ухвалила рішення про введення санкцій на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму у рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо. Також запроваджено санкції щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти громадян України, котрі незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації тощо. Крім того, було продовжено дію санкцій, застосованих у попередні роки.

Відповідний указ №126/2018 від 14 травня опубліковано на сайті глави держави. 24 травня були опубліковані оновлені санкційні списки юридичних та фізичних осіб з РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine