Судно-ільменітчик Nefterudovoz 45 М звільнене від арешту і йде на Бургас

Новини
Судно Nefterudovoz 45М Фото: investigator.org.ua

Суховантаж Nefterudovoz 45 М, учасник незаконної  «ільметітової схеми» поставок сировини у окупований Крим через закритий порт Керч для хімічного заводу олігарха Фірташа «Кримський титан», який був арештований у Херсоні  у лютому цього року, покинув порт. Як свідчать дані сервісу Marinetraffic,  у суботу судно-ільменітчик вийшло із Запоріжжя і заявило  курс на болгарський порт Бургас. Херсонський суд зняв арешт із судна.Цю інформацію Центру журналістських розслідувань підтвердив перший заступник прокурора АРК  Ігор Поночовний.

«Суд у Херсоні скасував арешт судна Nefterudovoz 45 М, тож законних підстав тримати його не було», –  пояснив ситуацію Ігор Поночовний.

Він також повідомив, що про підозру капітану судна не повідомлялось, розслідування у кримінальному провадженні продовжується. 

15 травня Апеляційний суд Херсонської області відмовив адвокату судновласника – херсонського ТОВ «Транспортний судноплавний менеджмент» у скасуванні арешту з судна Nefterudovoz 45 М (ІМО: 8138712, прапор Україна), визнавши його арешт законним.

Однак уже за тиждень, 23 травня слідчий суддя Херсонського міськсуду  Ярослав Мусулевський задовольнив чергове клопотання адвоката судновласника і скасував арешт на судно Nefterudovoz 45 М. Підставою для такого рішення було названо те, що «підозру у даному кримінальному провадженні не оголошено, цивільного позову до ТОВ «Транспортний судноплавний менеджмент» у кримінальному провадженні не заявлено», а з вилучених під час обшуку документів «вбачається, що дане судно та ТОВ «Транспортний судноплавний менеджмент» не мають ніякого відношення до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 332-1, ч. 2 ст. 364, та ч. 1 ст. 111 КК України (що в судовому засіданні визнав слідчий та прокурор)». При цьому, у цій частині ухвали власником судна названа компанія «NEWGATE LP». 

20 червня слідство зробило ще одну спробу накласти арешт на судно Nefterudovoz 45 М та інше майно у кримінальному провадженні, відкритому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.111, ч.3 ст.110-2, ч.2 ст.332-1, ч. 2 ст. 364 КК України. Але слідчий суддя Херсонського міського суду Дмитро Гонтар відмовив у клопотанні начальника слідчого відділу главку СБУ у АР Крим.  Ця ухвала ще не набула законної сили, а повний текст у Єдиному реєстрі судових рішень наразі відсутній, оскільки «буде виготовлено і проголошено 25.06.2018 року о 12:20 год», зазначено в ухвалі.

Фото: marinetraffic.com

Як повідомлялось, у січні 2018 року судно Nefterudovoz 45 М доставило до Керченської протоки близько трьох тисяч тонн ільменітової руди із турецького порту Самсун. На якірній стоянці порту Кавказ сировина була перевантажена на російське судно  Nefterudovoz -2, яке доправило її  в закритий керченський порт Камиш-Бурун. Єдиним підприємством у Криму, яке використовує ільменіт як сировину, є «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. 

У лютому теплохід Nefterudovoz 45 М зайшов до порту Херсон і був затриманий співробітниками прокуратури АРК і СБУ, які провели обшук. 21 лютого Херсонський міський суд наклав на судно і його майно арешт

За українським регістром, судно Nefterudovoz 45 М належить херсонському ТОВ «Транспортний судноплавний менеджмент», засновником якого є одесит Максим Молчанов, який підтверджує, що є лише номінальним власником компанії. 

Подробиці у матеріалі «Ільменіт для Кримського Титану: стара схема – новий маршрут»

Детально про титановий бізнес Дмитра Фірташа у Криму – у розслідуванні «Двоокис Фірташа. Український олігарх проти санкцій Заходу».