На Херсонщині реалізацію рибного конфіскату віддали одній компанії

Зареєстроване в Києві «Довірче товариство Європейського бюро приватизації» стало ало монополістом на ринку реалізації конфіскованих у браконьєрів риби і морепродуктів у Херсонській області.

Фото: kuresh.info / investigator.org.ua

Про це на підставі аналізу судових рішень пишуть журналісти радіо «Куреш» у розслідуванні «За рибу гроші» для Центру журналістських розслідувань.

Суди Херсонської області при розгляді клопотань прокуратури та слідчих Нацполіції про передачу на реалізацію вилученої у браконьєрів та конфіскованої риби виносять рішення на користь ТДВ «Довірче товариство Європейського бюро приватизації», тоді як в області зареєстровано шість компаній з правом зберігання та реалізації безхазяйного та конфіскованого майна, стверджують автори розслідування. 

Фото: kuresh.info / investigator.org.ua

Як показав аналіз судових рішень, як правило, цій же фірмі передають вилучену рибу, креветки  та знаряддя лову на зберігання (до рішення суду про конфіскацію) і рибоохоронні патрулі, пишуть журналісти.

Свої клопотання про передачу конфіскованої риби на реалізацію саме цьому ТДВ правоохоронці обгрунтовують тим, що «на території Херсонської області зареєстровано одне торгівельне підприємство, яке акредитоване на реалізацію майна, що переходить у власність держави», сказано в одній із  ухвал.

Між тим за даними Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного та конфіскованого у дохід держави майна, таке право у Хесронській області у 2018 році насправді мають шість компаній. А саме: ТОВ «Интернационалист», ТзДВ «Довірче товариство Європейського бюро приватизації», ТОВ «Сейф 1». ТОВ «Атлант сек’юріті груп», ТОВ «Інсайт Трейдінг» та приватне підприємство «Ньюбі».

Таку ж інформацію надали  журналістам і в управлінні ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі.

ТДВ «Довірче товариство Європейського бюро приватизації» було засноване у 1995 році у Херсоні і до 2015 року називалось Херсонським із основним видом діяльності «агентства нерухомості», сказано в розслідуванні. Пізніше основним видом діяльності підприємства стала роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах. 

Керівником та власником ТДВ «Довірче товариство Європейського бюро приватизації» є Іван Севрюков. Він також є власником компанії «Українська універсальна товарна біржа» на торгах якої, за даними судових справ, продаєть серед іншого і конфісковане майно, в тому числі – збіжжя. Раніше Центр журналістських розслідувань писав про причетність ТДВ «Довірче товариство Європейського бюро приватизації» до монополізації конфіскованого на «безхазяйних полях» збіжжя у Херсонській області.

Іван Севрюков Фото: Facebook Иван Севрюков

За даними державного режєстру, Іван Севрюков із 2003 року очолює обласне відділення «Партії захисників Вітчизни» Юрія Кармазіна, хоча на сайті Хесронської ОДА керівником вказаний Олександр Вєтров. Це колишній начальник управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, який має впливових друзів і бізнес-компаньйонів у природоохоронній сфері.

«Серед бізнес-компаньйонів Вєтрова у недалекому минулому знаходимо біглого екс-голову Генічеської РДА Сейтумера Німетуллаєва (у розшуку, обвинувачений у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України), і колишнього керівника держуправління охорони природного середовища в Херсонській області та першого заступника голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва, і  директора Азово-Сиваського національного природного парку Євгена Поповчука», – повідомляють автори розслідування «За рибу гроші».  

За даними екологів, з 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилось лише три – тюлька, бичок та хамса. На початку 60-х років минулого століття вилов риби в Азовському морі становив 760 тисяч тонн, тепер ці цифри здаються просто не реальними та впали до десятків тонн. Тому вчені пропонують припинити промисловий вилов риби у водах Азова хоча б на п’ять років. Одна з головних причин знищення біоресурсів Азовського моря – безконтрольний вилов і відсутність дієвого контролю з боку держави, резюмують автори розслідування.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine