«Суд» в Севастополі переглянув вирок українцю Ігорю Мовенко

Новини
Ігор Мовенко Фото: Facebook Александра Ефименко

«Севастопольський міський суд» змінив вирок у справі українця Ігоря Мовенко. Незаконно засудженого можуть вже 27 червня випустити з СІЗО.

Про це повідомила журналістка Олександра Єфименко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Суддя» Авхімов Василь Олександрович розглянув апеляційну скаргу захисту українського активіста і виніс вирок у вигляді одного року умовно з випробувальним терміном», – повідомила вона.

До зали «суду» самого Мовенко не привезли, його включали по відеоконференцзв’язку з СІЗО Сімферополя.

Нагадаємо, 4 травня 2018 року Ігоря Мовенко «Гагарінський районний суд Севастополя» засудив на 2 роки колонії загального режиму, весь цей час він перебував в Сімферопольському СІЗО.

7 вересня 2016 року в Севастополі Ігоря Мовенка побили за розміщену на рамі його велосипеда символіку батальйону «Азов». Медики діагностували у активіста відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми. Нападник виявився співробітником поліції. Однак справу за побиття українця тоді не відкрили.

Замість цього 22 вересня «Гагарінський райсуд» Севастополя оштрафував Ігоря Мовенка на 2 тис. рублів «за поширення нацистської символіки».

16 грудня силовики затримали українського активіста, відвезли в ФСБ, де побили, вимагаючи щоб він зізнався в «екстремізмі». Потім вдома у Мовенка провели обшук і вилучили комп’ютерну техніку.

26 жовтня 2017 року в Севастополі ФСБ вручила Мовенку постанову про притягнення в якості обвинуваченого за ч.2 ст.280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності). Росфінмоніторинг вніс його в російський список екстремістів і терористів.

4 травня 2018 року «Гагарінський райсуд» Севастополя засудив Ігоря Мовенка до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, хоча обвинувачення запросило умовний термін. Активіста відвезли в СІЗО Сімферополя прямо із залу «суду», у нього не було з собою ніяких особистих речей.