МЗС України попередив словацького депутата Марчека про наслідки його поїздки до Криму

Міністерство закордонних справ України попередило словацького парламентаря Петера Марчека, який приїхав до окупованого Росією Криму, про наслідки його дій, а також вважає його заяви про «приналежність Криму РФ» нікчемними з правової точки зору.

Словацький депутат Петер Марчек (зліва) і «глава Криму» Сергій Аксенов, Сімферополь 1 серпня 2018 р Фото: glava.rk.gov.ru

Про це повідомила речник МЗС Мар’яна Беца у відповіді на запит агентства Інтерфакс-Україна, передає Центр журналістських розслідувань.

«Всі заяви пана Марчека про нібито «приналежність Криму РФ» і нібито «відновлення Москвою історичної справедливості щодо Криму» є нікчемними з правової точки зору… Безумовно, Україна вживатиме відповідних заходів реагування на порушення нашого законодавства, а депутат Марчек був попереджений української стороною про наслідки скоєних ним кроків», – зазначила Беца.

«Українська сторона жодною мірою не вважає відвідування окупованого Росією Криму групою словацьких бізнесменів на чолі з депутатом П.Марчеком проявом зміни словацької політики щодо нашої країни. Дії депутата Марчека суперечать офіційній позиції Словаччини щодо статусу Криму. Словацька сторона неодноразово підтверджувала приналежність Криму Україні», – пояснила речник МЗС.

Беца розповіла, що до складу так званої «делегації» мало увійти більша кількість представників парламенту Словаччини, але завдяки роботі посольства України в Братиславі ряд парламентаріїв відмовилася від попередніх намірів, розуміючи правові наслідки.

У МЗС також нагадали, що в заяві зовнішньополітичного відомства від 27 липня Словаччина не визнає результатів незаконного і нелегітимного «референдуму» 2014 року, а окупацію півострова РФ вважає порушенням основних принципів міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності України.

За інформацією кримських ЗМІ, словацький депутат Петер Марчек разом з групою бізнесменів з Словаччини прибули до окупованого Криму 1 серпня, де вони пробудуть до 3 серпня. Вони вже зустрілися з так званим «главою Криму» Сергієм Аксеновим і «главою адміністрації» Ялти Олексієм Челпановим.

Як повідомлялось, 30 липня Посольство України в Чехії висловило протест у зв’язку з незаконною поїздкою до тимчасово окупованого Росією Криму депутата Європарламенту від Чехії Яроміра Коглічека та сенатора парламенту Чехії Ярослава Доубрави без погодження з українською владою.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine