Компанії з Норвегії планують реалізувати на Херсонщині проекти у сфері відновлювальної енергетики

Компанії з Норвегії планують реалізувати у Херсонській області проекти у сфері відновлювальної енергетики. Зокрема, компанія NBT, яка придбала компанію «Сивашенергопром» у Чаплинськорму районі,  зацікавлена у спорудженні комплексу вітроелектростанцій, компанія Scatec Solar – сонячних електростанцій.

Будівництво вітропарку «Новотроїцьке» на Херсонщині Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє посольство України в Королівстві Норвегія, передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається, зокрема питанням підготовки потужного інвестиційного проекту зі спорудження комплексу вітрових електростанцій у Херсонській області була присвячена зустріч посла України в Норвегії Вячеслава Яцюка з головним виконавчим директором норвезької компанії NBT Юаром Вікеном.

На першому етапі реалізації проекту норвезькою компанією планується побудувати близько 70 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт. Після введення в експлуатацію комплекс вітрових електростанцій постачатиме електроенергію до об’єднаної енергетичної системи НЕК «Укренерго». Обсяги електроенергії, що генеруватиметься вітровими електростанціями, дозволять забезпечувати енергопостачанням щонайменше 50 тисяч домогосподарств.

Загальний обсяг іноземних інвестицій, пов’язаних із реалізацією першого етапу проекту, становитиме понад 370 млн. євро. До реалізації проекту в якості субпідрядників будуть також залучатися місцеві українські компанії. Посол України підтвердив готовність продовжувати надавати дипломатичне сприяння започаткуванню інвестиційної діяльності компанії NBT на українському ринку відновлювальної енергетики.

На сайті компанії NBT зазначено, що у квітні 2018 року вона придбала українську компанію «Сивашенергопром». Ця ТОВ зареєстрована у с.Григорівка Чаплинського району, що межує з окупованим Кримом. Засновником вказано дочірню компанію норвезької NBT – «Іст реньюебл енерджі ейбі», з адесою у Хабо, Швеція.  

Крім того, зазначили в українському посольстві у Норвегії, у 2018 році в Україні також розпочинає інвестиційну діяльність норвезька компанія Scatec Solar, яка планує побудувати кілька комплексів сонячних електростанцій загальною потужністю від 200 до 300 МВт. Реалізація цих планів забезпечить залучення в українську економіку від 200 до 300 млн. євро іноземних інвестицій.

Як наголосили в диппредставництві, розвиток інвестиційного співробітництва посідає чільне місце в українсько-норвезькому двосторонньому діалозі. Можливостям дальшого розширення співпраці у цій сфері планується приділити пріоритетну увагу під засідання Українсько-Норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва в галузі торгівлі, підприємництва та економіки, яке відбудеться у Києві у вересні 2018 року.

Нагадаємо, що темпи розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині нині одні з найвищих в Україні. У регіоні генерують близько 150 МВт «чистої» енергії – це половина від потреб області.

12 листопада 2017 року компанія “Віндкрафт Україна” ввела в експлуатацію на Херсонщині ще 12 вітрогенераторів вітряної електростанції “Новотроїцька”. За кілька місяців до цього у регіоні була запущена Трифонівська сонячна електростанція потужністю 10 МВт. 37 тисяч сонячних панелей, які здатні згенерувати близько 11 млн кВт/г. Цього вистачить щоб забезпечити електроенергією 15 навколишніх сіл. А 12 вітряків потужністю 40 МВт можуть забезпечити в 4 рази більшу кількість сіл-споживачів.

Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Зелена енергетика: підніжка інвесторам від регулятора» писав про ризики для бізнесменів, які інвестують в зелену енергетику. Робота Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), була паралізована через відсутність кворуму, оскільки президент не призначав свою квоту для ротації членів Нацкомісії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine