Завод Фірташа «Кримський титан» зупинив виробництво, з Армянська евакуювали дітей

Новини
Вид на «непрацюючий» завод «Кримський титан» з боку Херсонщини, березень 2018 року Фото: investigator.org.ua

Сьогодні вночі в зв’язку зі зміною погоди, падінням нічної температури і збільшенням денної, вперше концентрація сірчистого ангідриду в Армянську перевищила норму. Завод «Кримський титан» зупинив виробництво, з міста евакуювали дітей.

Про це повідомив «глава» Криму Сергій Аксенов, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримінформ.

«За погодженням з керівництвом заводу «Титан» мною прийнято рішення на два тижні зупинити завод «Титан». Керівництво заводу підтримало цю ініціативу, все робиться за погодженням», – сказав глава Криму.

Також Аксенов пообіцяв, що всі діти з Армянська, де концентрація шкідливих речовин в повітрі перевищила допустиму норму, будуть вивезені в санаторії.

«Відповідально заявляю, що здоров’ю та життю громадян ніщо не загрожує. Однак для того, щоб виробити всі алгоритми дій, прийнято рішення всіх дітей міста Армянська шкільного віку, дошкільного віку – з мамами, оголосити канікули і відправити відпочивати в кримські санаторії», – цитує видання Аксенова.

Він зазначив, що діти нібито будуть відпочивати в санаторіях за рахунок держави. Для організації вивезення дітей створений оперативний штаб.

«При цьому підстав для введення режиму НС немає. Але з метою стабілізації ситуації і щоб виключити будь-яке паразитування, оголошуємо канікули на два тижні з сьогоднішнього дня для школярів Армянська і для дитячих садків», – додав Аксенов.

За інформацією Аксенова, спеціальна робоча група «уряду» і експертів федеральних відомств сьогодні вирушила на північ півострова для вивчення наслідків шкідливих викидів.

«У складі групи також віце-прем’єр Ігор Михайличенко, представники спеціальної комісії РАН, експерти Росспоживнагляду і правоохоронних органів. Представники влади відвідають соціальні установи, поспілкуються з людьми, особисто оцінять ситуцию на місці. Експерти вивчать результати лабораторних аналізів, будуть розбиратися в причинах», – повідомили Кримінформу.

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань писав, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировина).

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєння навколо заводу «Кримський титан» на півночі Криму може бути деоккупація півострова і повне припинення українською владою діяльності цього заводу, а окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи отруйних викидів.

Під час вимірювання хімічного складу повітря 3 вересня близько 15:00 прикордонники Херсонського загону виявили хімічні речовини в повітрі.