Судна ВМСУ не запитували у РФ дозволу на проходження Керченської протоки

Новини
МБ «Корець» та ПРС «Донбас» ВМСУ підходять до Керченського мосту Фото: mil.in.ua

Пошуково-рятувальне судно «Донбас» і морський буксир «Корець» Військово-Морських Сил ЗС України під час слідування з Чорного в Азовське море не запитували у Росії дозволу на проходження через Керч-Єнікальський канал в Керченській протоці.

Про це в понеділок, 24 вересня, повідомив агентству Інтерфакс-Україна прес-офіцер ВМСУ Олег Чалик, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ніяких дозволів наші кораблі у країни-агресора не запитували, а реалізували своє законне право на проходження (через протоку – ред.)», – сказав Олег Чалик.

Як пише з посиланням на джерело в Міноборони України видання InfoResist, морські служби окупованого Росією Криму запропонували на безоплатній основі прийняти на борт лоцмана судам ВМСУ для проходження Керч-Єнікальським каналом під Керченською мостом.

«Після пропозиції сторони окупанта ми погодилися прийняти лоцмана, так як ми не знали, що вони набудвали під час зведення мосту», – сказало співбесідник.

Він додав, що оплата лоцманських послуг виключена. Лоцманові були надані габарити українських суден.

Джерело пояснило, що судна ВМСУ при проходженні протоки грунтувалися на законності своїх дій. Так, згідно договору між Україною і РФ щодо співпраці у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі користуються свободою судноплавства. Також Міжнародне морське право говорить, що судна при проходженні небезпечних ділянок повинні прийняти на борт лоцмана, який здійснить проводку судна і повністю відповідає за безпеку в цей момент.

МБ «Корець» та ПРС «Донбас» ВМСУ після проходу під Керченським мостом Фото: mil.in.ua

Раніше окупаційна «влада» Криму стверджувала, що ПРС «Донбас» і МБ «Корець» нібито отримали у російської сторони дозвіл на прохід по Керч-Єнікальським каналом, а також нібито зверталися за лоцманської підтримкою.

Як повідомлялось, 20 вересня пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» ВМС України вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до порту Бердянськ, де стануть основою новоствореної військово-морської бази ВМС України на Азовському морі.

23 вересня ПРС «Донбас» і МБ «Корець» пройшли Керч-Єнікальським каналом у Керченській протоці в Азовське море.

За інформацією Командування ВМСУ, перехід ПРС «Донбас» і МБ «Корець» з Чорного в Азовське море проходив під пильним наглядом кораблів Берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ, кораблів і авіації Чорноморського флоту РФ, які своїми провокаційними діями створювали небезпечні ситуації. Зараз українські судна на слідують Азовським морем в порт Маріуполь під захистом малих броньованих артилерійських катерів ВМСУ.