Підозрюваний в отруєнні Скрипаля отримав «Героя Росії» за операцію в Криму або втечу Януковича – Bellingcat

Другий ймовірний підозрюваний в отруєнні колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля Олександр Мішкін має звання Героя Росії.

Про це під час брифінгу в Лондоні у вівторок повідомив співробітник групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Хрісто Грозев, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеканал Sky.

Зазначається, що Мішкіна нагородили у 2014 році.

Мешканці селища Лойга, де народився ймовірний полковник ГРУ, розповіли журналістами, що бачили фотографію, на якій президент Росії Володимир Путін тисне руку Мішкіну. Цю фотографію їм нібито показала бабуся Мішкіна.

За словами Грозева, Bellingcat хотів поспілкуватися із жінкою, однак вона зникла з селища три дні тому.

В оприлюдненій доповіді журналісти кажуть, що президент РФ вручив Мішкіну нагороду у другій половині 2014 року.

Люди, знайомі з його родиною, вважають, що Мішкіна нагородили за діяльність «або в Криму, або стосовно Януковича».

Розслідувачі підкреслюють, що Мішкін, як і другий підозрюваний Чепіга, не має акаунтів у соцмережах.

Деякі випускники Військово-медичної академії у Петербурзі підтвердили, що знайомі з Мішкіним та навчались разом із ним, а одна особа впізнала його у підозрюваному “Олександрі Петрові». За словами випускника, російські служби безпеки наказували колишнім однокурсникам Мішкіна не розповідати про нього.

Напередодні Bellingcat і The Insider ідентифікували росіянина «Олександра Петрова». Його справжнє ім’я Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем в Головному управлінні (колишнє ГРУ) Генштабу Збройних сил Росії.

У вересні британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні Скрипаль – «Руслана Бошірова» і «Олександра Петрова». Незабаром група Bellingcat повідомила, що встановила реальну особистість «Бошірова». За даними розслідувачів, їм є полковник ГРУ Генштабу ЗС РФ Анатолій Чепіга, який також керував операцією втечі Віктора Януковича з України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine