Прокуратура АРК вимагатиме екстрадиції з РФ екс-депутата Криму Нахлупіна, затриманого у Москві

Прокуратура АРК вимагатиме екстрадиції з РФ обвинуваченого у державній зраді колишнього депутата Верховної Ради АРК, так званого «віце-прем’єра» окупаційного «уряду Криму» Віталія Нахлупіна, якого 17 жовтня затримали у Москві за підозрою у хабарництві.

«Віце-прем'єр Криму» Виталій Нахлупін Фото: rk.gov.ru

Про це повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію відомства.

«Прокуратурою АР Крим будуть вживатися заходи з метою звернення до компетентних органів Російської Федерації щодо арешту та подальшої екстрадиції Нахлупіна В.Г. в Україну для притягнення до відповідальності за державну зраду», – заявив Мамедов.

Він нагадав, що прокуратурою АРК Крим за результатами проведеного спеціального досудового розслідування 29.12.2016 направлено до суду обвинувальний акт стосовно Нахлупіна, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зрада).

«У ході розслідування кримінального провадження отримано беззаперечні докази того, що вказаний депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим надав допомогу та сприяв окупації Криму», – зазначив прокурор АРК.

Зокрема, вказав він, за безпосередньої участі Нахлупіна було незаконно прийнято так звану «Конституцию Республики Крым» та ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим».

Крім того, Нахлупін у березні 2014 року через офіційний інтернет-сайт Верховної Ради АРК відкрито звернувся до мешканців автономії щодо необхідності взяти активну участь у загальнокримському «референдумі» та проголосувати за приєднання півострова Крим до Російської Федерації.

Також за результатами досудового розслідування встановлено, що Нахлупін взяв участь у незаконно організованих на території АР Крим «виборах» до незаконно створеного органу «Государственный Совет Республики Крым» від Кримського регіонального відділення Всеросійської політичної партії «Единая Россия». За їх результатами Нахлупіна було обрано депутатом «Госсовета Республики Крым» першого скликання, де він здійснював повноваження до 19 січня 2016 року, коли його призначили «віце-прем’єром» окупаційного «уряду Криму».

Як повідомлялося, 17 жовтня «віце-прем’єр» окупаційного «уряду Криму» Віталій Нахлупін був затриманий російськими силовиками в Москві за підозрою у хабарництві.

Нагадаємо, Віталій Нахлупін прийшов до Криму у 2010 році у складі команди покійного прем’єр-міністра автономії Василя Джарти. Він очолював комісію з бюджетної та економічної політики Верховної Ради Криму. Він активно сприяв окупації Криму і у вересні 2014 року обрався до «Госсовєту Криму» за виборчим списком «Єдиної Росії». У січні 2016 року «глава Криму» Сергій Аксьонов призначив Нахлупіна своїм заступником. В Україні Нахлупін обвинувачується у державній зраді.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine