США запропонували передати ВМСУ фрегати типу «Oliver Hazard Perry» – ЗМІ

США в рамках військово-технічної допомоги Збройним Силам України запропонували передати українським ВМС фрегати типу «Oliver Hazard Perry» за програмою реалізації надлишкового майна.

Про це повідомляє Українським мілітарний портал з посиланням на власні джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається, керівництво Сполучених Штатів направило через військового аташе посольства США листа на адресу Міноборони України щодо надання військово-технічної допомоги Збройним Силам України, в тому числі для Військово-Морських Сил ЗС України.

«У числі запропонованого розглядається питання щодо отримання фрегатів типу «Oliver Hazard Perry», які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми «Надлишкове майно» (Excess Defense Article). Зазначені кораблі можуть значно підвищити обороноздатність ЗС України на Чорноморському та Азовському театрі військових дій”, – пише видання.

Також видання нагадує, що наприкінці серпня 2018 року посол України у США Валерій Чалий на прес-конференції «Україна-США: Чому можемо говорити про новий рівень партнерства» розказав, що успіх у реалізації проекту з передачі патрульних катерів типу Island дозволить Україні закуповувати та отримувати у США більш сучасні озброєння.

«Якщо ми підемо по ньому успішно, то ми потім можемо розвиватися і по морському компоненту, і по окремим іншим видам озброєння», – заявив Чалий.

Як пише видання, у 2000-х роках на американських фрегатах типу «Oliver Hazard Perry» проходили стажування українські військові моряки.

25 березня 2009 року до Севастополя заходив фрегат цього типу – USS Klakring (FFG-42) і тоді вже була дискусія про передачу США Україні таких кораблів. Однак зі зміною вищого керівництва України переговори припинились.

Фрегати типу «Oliver Hazard Perry» будувались впродовж 1975–2004 років. Загалом було побудовано 71 кораблів на верфях у США, Іспанії, Австралії та Тайваню. Зараз, окрім США, вони перебувають на озброєнні флотів: Туреччини – 8, Тайваню – 8, Австралії – 6, Іспанії – 6, Єгипту – 4, Польщі – 2, Бахрейну – 1, Пакистан – 1.

Вони розроблялись як ракетні фрегати, що озброювались пусковими установками Mk 13 для зенітних керованих ракет SM-1MR та протикорабельних ракет Harpoon. У зв’язку із зняттям з озброєння США ракет SM-1 у 2003 році ці пускові установки були демонтовані на фрегатах ВМФ США. У решті озброєння цих фрегатів: 76-мм артилерійська установка OTO Melara, 20-мм зенітна артилерійська установка Phalanx CIWS, два торпедні апарати Mark 32 ASW (по три пускові для торпед)

Технічні характеристики цих фрегатів: водотоннажність – 4200 тонн, довжина – 135 м / (FFG-7, FFG-9 – 27, FFG-30 – 31, FFG-34 — 35) – 138,1 м, ширина – 13,7 м, осадка – 6,7-7,77 м, швидкість -до 29 вузлів, екіпаж – 219 осіб, дальність плавання – до 5000 миль.

Як повідомлялось, 27 версня США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка.

США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна платить лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.

Напередодні українська сторона провела дефектування катерів USCGC Cushing («Кушинг») і USCGC Drummond («Драммонд»), які були виведені зі складу Берегової охорони США в 2017 році і перебували в законсервованому стані, а також їх систем і механізмів і переконалася, що вони перебувають в хорошому технічному стані. Після офіційної церемонії передачі почнеться процес технічного обслуговування цих катерів і підготовка українських екіпажів до них. Згодом вони будуть транспортовані до Одеси. В цілому цей процес може зайняти до одного року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine