У Криму «суд» заарештував Ділявера Гафарова на два місяці

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя заарештував на два місяці - до 25 грудня - затриманого 30 жовтня жителя села Жемчужина Кіровського району Ділявера Гафарова, якого ФСБ обвинувачує в нібито «участі в збройному формуванні на території іноземної держави».

Ділявер Гафаров Фото: Facebook Кримская солидарность

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

««Суд» залишив Ділявера Гафарова під вартою до 25 грудня 2018 року», – йдеться в повідомленні.

За інформацією активістів, «прокурор» попросив «суд» задовольнити клопотання про арешт Гафарова, мотивуючи це тим, що він може сховатися від слідства.

У свою чергу, адвокат виступив проти клопотання «прокурора», так як воно грунтується на припущеннях. Він попросив «суд» обрати Гафарову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до кінця розгляду.

Сам Гафаров заявив на судовому засіданні, що не скоював даного злочину.

Як повідомив на своїй сторінці в Faceboor кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк, ФСБ звинувачує Ділявера Гафарова в нібито участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челібіджіхана, який дислокується в Херсонській області на адмінкордоні з Кримом.

За його словами, захист має намір подавати апеляцію на рішення «Київського райсуду» Сімферополя про арешт Гафарова.

Нагадаємо, 30 жовтня в Криму російські силовики провели обшук в селі Жечужина Кіровського району в будинку Ділявера Гафарова, після якого його затримали. Силовики шукали зброю, але нічого не знайшли, проте вилучили ноутбук, телефони, документи, український і російський паспорти Гафарова. Його відвезли в сімферопольський ізолятор.

Гафарова затримали за підозрою в скоєнні злочину за ч.2 ст.208 КК РФ «Участь в збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом, а також участь на території іноземної держави в збройному формуванні, не передбаченому законодавством цієї держави, з метою, що суперечать інтересам Російської Федерації

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine