У Керчі назвали причину «втрати» закладених на заводі «Залів» танкерів для ВМФ РФ

Новини
Церемонія закладки танкерів проекту 23131 для ВМФ РФ на заводі «Залив» в Керчі Фото: rg.ru

На Керченському суднобудівному заводі «Залив» в Керчі оголосили про продовження будівництва двох універсальних морських танкерів.

Як повідомила прес-служба підприємства, термін здачі судів перенесений на більш пізній період через «тривалу енергетичну блокаду Криму, яка мала значний вплив на виконання виробничих планів і завдань», передає Центр журналістських розслідувань.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що на «Заліві» втратили два корпуси танкерів проекту 23131, закладених 26 грудня 2014 року в Керчі.

Доля двох морських танкерів проекту 23131, закладених 26 грудня 2014 року в окупованій Керчі на суднобудівному заводі «Залів» для ВМФ Росії, залишається туманною. Суду планували передати флоту в 2017-2018 роках. Однак корпус першого танкера досі не покинув цех і не спущений на воду.

Прес-служба заводу «Залів» стверджує, що в даний час «завершено формування корпусів та надбудови замовлень, встановлено все необхідне приварне насичення, занурене обладнання, виконується підготовка до здачі корпусів під електромонтаж».

«У процесі побудови з метою поліпшення тактико-технічних і експлуатаційних характеристик судна був введений ряд нового обладнання, яке має тривалий цикл виготовлення, що також вплинуло на перенесення термінів», – додали в прес-службі.

Нагадаємо, після окупації Криму Росією, 24 серпня 2014 року керівництво та акціонери ВАТ «Суднобудівний завод «Залів» (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснене ТОВ «Суднобудівний завод «Залив», зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовій участі представників так званої кримської самооборони. Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.

25 серпня рейдери організували збори колективу, на якому представник «Зеленодольського заводу імені А.М. Горького» (Татарстан, РФ) Андрій Жердєв представив себе як директора ТОВ «Суднобудівний завод «Залив» (Москва) і повідомив про те, що ТОВ взяло в довгострокову оренду всі виробничі потужності однойменного ВАТ незважаючи на те, що ніякі договори оренди не були підписані ніким з законного керівництва підприємства.

26 серпня «міністерство інформації і зв’язку Криму» розповсюдило прес-реліз від імені «Заліву», згідно з яким український бізнесмен Костянтин Жеваго відсторонений від керівництва підприємством. У заяві стверджувалося, що Жеваго нібито незаконно заволодів акціями заводу і використовував його для легалізації незаконних доходів. Тижнем раніше «міністр промисловості Криму» Андрій Скринник повідомляв, що в даний момент завод «Залів» практично не функціонує, а російські компанії ведуть з власником заводу переговори про викуп підприємства.