Комітет Генасамблеї ООН 15 листопада розгляне оновлену резолюцію по Криму

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН у четвер, 15 листопада, розгляне оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна».

Генеральна Асамблея ООН Фото: Twitter UKR Mission to UN

Про це повідомляє в мікроблозі Twitter Постійне представництво України в ООН, передає Центр журналістських розслідувань.

«У четвер, 15 листопада, Третій (профільний) комітет Генеральної Асамблеї ООН розгляне оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна»», – йдеться в повідомленні.

В сою чергу перший заступник міністра інформаційної політики України, член української делегації в ООН Еміне Джапарова повідомила в ефірі телеканалу «Прямий», що вже 35 країн приєдналися до співавторства спеціальній резолюції ОООН по окупованому Криму, яка 15 листопада буде прийматися в третьому комітеті, а в грудні в Генасамблеї ООН.

«Що стосується цієї третьої резолюції (по окупованому Криму – ред.), яка 15 листопада буде в третьому комітеті, а потім в грудні в Генеральній асамблеї ООН. Вона фактично спирається на обвинувальну частину, де РФ знову називається окупантом і країною-агресором», – розповіла Джапарова.

Вона підкреслила, що це вперше в історії ООН, коли країна, постійний член Ради безпеки ООН, в резолюціях визначається країною-окупантом і агресором.

«Такого не було ні разу досі, навіть після війни в Грузії. І фактично вона також визначає, як репресії відбуваються, примусове і насильницьке отримання громадянства РФ, неправильне застосування антиекстремістского і антитерористичного законодавства», – додала Джапарова.

За її словами, в резолюції є також вимога до РФ відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і виконати рішення міжнародного суду ООН від квітня 2017 року.

«Тобто це все є в резолюції, але головне в ній те, що вона правозахисна і чутлива для багатьох країн. Вже 35 країн приєдналися до співавторства цієї резолюції. І голосуванням за попередні резолюції 60 країн підтримали ті резолюції. Приблизно така ж картина очікується і в цьому році», – сказала Джапарова.

Вона також підкреслила, що є й інші резолюції Криму. Зокрема, готується до подачі проект по мілітаризації регіону. Але ці резолюції будуть подаватися безпосередньо до Генасамблеї ООН в обхід комітетів.

«Я думаю, що це найактуальніше питання бо це фактично військова база. І резолюції по відношенню до людей це наслідок окупації, який можна відокремити від мілітаризації. Тобто гуманітарний вимір від військового. Інше питання в тому, скільки країн її підтримає», – зазначила Джапарова.

Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму, в якій міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН від 19 квітяня 2017 року про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові. Також в документі йдеться, що Росія здійснює міжнародний злочин, незаконно призиваючи до Збройних сил РФ жителів окупованих Криму і Севастополя та проводячи військову пропаганду серед дітей та молоді півострова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine