Окупанти хочуть зробити з частини земель «Масандри» кладовище

Окупаційні ялтинська влада розраховують на передачу муніципальному утворенню ділянки «невикористовуваних земель» віджатого у України НВАО «Масандра» під організацію нового кладовища.

Про це, коментуючи ухвалення генплану Ялти, заявив глава «адміністрації» міста Олексій Челпанов, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Кримінформ».

«Питання кладовищ в цьому документі зачіпається, але ця проблема лежить в тонкій політичній площині», – зазначив він, уточнивши, що організація нового кладовища можлива за рахунок виведення з сільгоспугідь «невикористовуваних» земель «Масандри».

За словами Челпанова, в даний час переговори про те, щоб такі ділянки землі передати муніципальному утворенню, в тому числі і під кладовище, ведуться.

«Перспектива є, динаміка позитивна, і вже в цьому році ми всі дізнаємося. А зараз питання знаходиться в стадії опрацювання», – запевнив глава» адміністрації «Ялти. Відповідаючи на запитання про перспективи будівництва в місті крематорію або колумбарію, він підкреслив: «Моя позиція полягає в тому, що в Ялтинському муніципальному утворенні крематорію бути не повинно».

Як повідомлялося, в кінці березня 2014 роки так званий «Госсовет Крыма» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра», до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів, і завод шампанських вин «Новий Світ».

У липні 2014 року об’єднання було внесено в санкційні списки ЄС. У грудні 2015 року – під санкції США.

У жовтні 2014 року кримські «влади» передали держконцерн «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» Управлінню справами президента РФ.

В кінці грудня 2015 року «Массандра» почала розпродаж унікальних колекційний вин всесвітньо відомого підприємства.

За підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), Росія незаконно конфіскувала в окупованому Криму 4575 українських державних і приватних об’єктів нерухомості.

Прокуратура АРК призначила судово-економічну експертизу, щоб встановити розмір збитку, який був заподіяний незаконним захопленням державного майна в окупованому Росією Криму. Її результати будуть використані в якості доказів, як в національних судах, так і Міжнародному кримінальному суді.

Україна направила до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі інформаційне повідомлення про факти незаконного привласнення Росією державного і приватного майна в окупованому Криму. Ця інформація була зібрана прокуратурою АРК спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine