На підконтрольну територію України вперше передали засуджених з окупованої Луганщини – Денісова

На підконтрольну територію України вперше передали засуджених з в’язниць, розташованих в окупованих районах Луганської області. 42 особи зможуть відбути свій термін покарання в українських установах виконання покарань. Раніше Києву передавали засуджених тільки з окупованих територій Донецької області.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Щойно у містечку Щастя забрала наших засуджених, яких утримували у в’язницях на непідконтрольній частині Луганської області. Вони самі, через рідних і близьких людей або ж за допомогою правозахисників, виявили бажання повернутися для продовження відбування покарання на контрольованій Урядом України території», – написала Денісова.

Вона зазначила, що загалом офіс Уповноваженого отримав близько 1000 звернень засуджених з окупованих територій з проханням про переміщення. Це питання неодноразово обговорювалося на зустрічах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України, що відбувалися у Мінську.

«Цього разу представники окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Луганській області передали нам 42 особи. Також українській стороні були передані їх кримінальні справи. Хоча ще раз наголошую: ми готові прийняти всіх без винятку громадян України для подальшого відбування покарання на підконтрольній території. Але найголовніше, що все вийшло! Це перший випадок передачі ув’язнених з непідконтрольних територій Луганської області», – додала омбудсмен України.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Нагадаємо, станом на листопад 2018 року Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини отримав 895 звернень від українських ув’язнених, які утримуються у в’язницях на території ОРДЛО, з проханням про переведення їх на підконтрольну Україні територію.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine