Денісова: Майже 900 в’язнів в ОРДЛО просять про переведення на підконтрольну Україні територію

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини отримав 895 звернень від українських ув'язнених, які утримуються у в'язницях на території ОРДЛО, з проханням про переведення їх на підконтрольну Україні територію.

Омбусмен України Людмила Денісова Фото: ombudsman.gov.ua

Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова у вівторок, 13 листопада, журналістам у Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«До офісу Уповноваженого постійно надходять звернення від засуджених, які утримуються в місцях несвободи, і їх родичів про переведення на підконтрольну уряду територію. З кінця 2014 року і до цих пір в секретаріат надійшло таких скарг 895, з них 470 – це Донецька область і – 425 Луганська область», – сказала Денісова.

Вона зазначила, що Україна готова забрати всіх осіб, яких сторона в ОРДЛО готова віддавати, проте «кінцевий результат залежить від незаконних збройних формувань».

«Засуджених використовують в окупації насамперед як безкоштовну робочу силу і для різної брудної роботи», – підкреслила омбудсмен.

Вона також розповіла, що частину засуджених бойовики змушують брати участь у незаконних збройних формуваннях. Вона також поскаржилася на умови утримання ув’язнених – антисанітарія, погане харчування і відсутність будь-якої медичної допомоги.

Денісова підкреслила необхідність уваги держави до цих осіб, пошук механізмів якнайшвидшого повернення в’язнів і врегулювання питання їх захисту.

Як повідомлялось, 11 квітня 2017 року бойовики «ДНР» передали омбудсмену України Валерії Лутковській 14 ув’язнених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в окупованому Донецьку.

7 лютого 2018 року бойовики «ДНР» передали Лутковській для переміщення на підконтрольну Україні територію ще 20 ув’язнених, які утримувались в місцях несвободи на окупованому Донбасі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine