Україні передали з окупованої Донеччини 13 засуджених – Денісова

На підконтрольну територію України в четвер, 13 грудня, передали 13 засуджених, які відбували покарання у в’язницях, розташованих в окупованих районах Донецької області.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні на КПВВ «Новотроїцьке» представники окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області передали нам 13 засуджених, які відбували покарання у в’язницях на непідконтрольній частині Донеччини, а також віддали їх кримінальні справи. Це люди, які отримали вироки судів ще до військової агресії на Сході України», – написала Денісова..

Вона зазначила, що засуджені самі виявили бажання відбувати покарання в українських пенітенціарних закладах.

«Вони, хоча і порушили закон, але залишаються громадянами України. І я, як Омбудсман, роблю все для забезпечення дотримання прав усіх українців, де б вони не перебували. Ще раз наголошую на тому, що ми готові забрати усіх інших ув’язнених, які хочуть продовжувати відбувати покарання на підконтрольній Уряду України території», – наголосила омбудсмен України.

Як повідомлялось, 12 грудня на підконтрольну територію України вперше передали засуджених з в’язниць, розташованих в окупованих районах Луганської області. 42 особи зможуть відбути свій термін покарання в українських установах виконання покарань.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine