Содовий завод Фірташа в Криму знеструмлено через загоряння на підстанції

Новини
Крымский содовый завод Фото: wikimapia.org

В окупованому Криму підприємство «Кримський содовий завод», яке належить українському олігарху Дмитру Фірташу, залишилося без електрики через загоряння на підстанції.

Про це повідомили в Міненерго РФ, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс.

«14 грудня о 12:45 на підстанції 220 кВ «Сода» (ПАТ «Кримський содовий завод») сталося загоряння маслонаполненного введення 220 кВ фази «В» трансформатора Т-2. Викликані пожежні підрозділи МНС Росії. При цьому захистом відключена повітряна лінія 220 кВ «Красноперекопськ – Сода-2» (ГУП «Крименерго»)», – йдеться в повідомленні.

Одночасно відключилися два генератора хімзаводу з сумарним навантаженням 14,8 МВт.

«Станція знизила навантаження до нуля з втратою власних потреб. Без електропостачання залишилася виробниче навантаження ПАТ «Кримський содовий завод» – 23 МВт. Наслідків для побутових споживачів немає», – заявили в Міненерго РФ.

На підприємстві ведуться аварійно-відновлювальні роботи.

«Завод знеструмлений, виробництво встало. Енергетична і інші служби вживає екстрених заходів для вивчення ситуації», – повідомив агентству представник підприємства.

За даними міністерства енергетики Росії, порушення технологічних процесів не зафіксовані, «екологічна обстановка в нормі».

Нагадаємо, у жовтні 2017 року ПАТ «Кримський содовий завод», що належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу, заявив про рейдерську атаку «невстановленими особами з Москви і Криму». 

Продукція «Кримського содового заводу» незаконно експортується через закриті порти з території окупованого Криму.

В жовтні 2018 року на той час представник президента України в АРК Борис Бабін повідомив, що на підконтрольному Україні березі озера Сиваш працює насосна станція, що забезпечує водою соляний промисел ПАТ «Кримський содовий завод» та ПАТ «Бром» у Красноперекопську на окупованій території Кримського півострова.

У серпні 2011 року компанія Group DF, що об’єднує активи бізнесмена Дмитра Фірташа, перевела акції ВАТ «Кримський содовий завод» (Красноперекопськ), що їй належать, на дві компанії, зареєстровані на Кіпрі: Dwara Trading Ltd. стала власником 77,4% акцій підприємства, Valika Ltd. – 12,6%. При цьому в Group DF повідомили, що Фірташ залишився кінцевим власником «Кримського содового заводу».

Кримський содовий завод введений в експлуатацію в 1973 році, проектна потужність становить 698 тис. Тонн продукції на рік. Крім кальцинованої соди, підприємство випускає натрій двовуглекислий (харчову соду), натрій хлористий (харчову сіль), пісок, щебінь, антрацит, вапно та побутову хімію.