ФСБ звинуватила кримськотатарського активіста Бекирова в «незаконному обороті зброї і зберіганні вибухівки»

Новини
Едем Бекиров Фото: Facebook Элеонора Бекирова

Кримськотатарському активісту Едему Бекірову, затриманому російськими прикордонниками ФСБ при в’їзді в окупований Крим, висунули офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ) ».

Про це повідомляє управління ФСБ РФ по окупованим Криму і Севастополю, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».

Слідство стверджує, що Бекіров нібито зустрівся з Меметовим у травні 2018 року, «передав йому сумку з вибухівкою і патронами, Меметов сховав сумку біля селища Рисове на півночі Криму, а потім, не дочекавшись, що її заберуть, прийшов в управління ФСБ і розповів про все».

«В управлінні ФСБ по Криму Едему Бекірову пред’явили постанову про притягнення його в якості обвинуваченого. Нічого нового, в порівнянні з підозрою і матеріалами, які представила ФСБ для арешту. Але воно було ще менше конкретизовано», – розповів захисник Бекирова, адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Олексій Ладин, пише російське видання «Нова газета».

Він зазначив, що Бекіров також погодився 19 грудня на допит, щоб надати докази своєї невинності.

«Він покроково розповів, де він перебував в Криму в ту поїздку (в травні 2018 року, – ред.). Одну ніч ночував у дочки, одну – у матері дружини. Їздив в село до двоюрідної сестри, завжди в супроводі родичів. У нього завжди був телефон з сім-картою, спеціально купленої в Криму. Зараз цей телефон у дочки Бекирова», – цитує видання адвоката Бекирова.

За словами адвоката, захист клопотав про вилучення телефону, а також про допит дочки і про дослідження по сім-карті, щоб встановити місцезнаходження Бекирова під час перебування в Криму.

«На нашу думку, білінг повинен неспростовно довести, що Бекіров не міг цього зробити і не робив», – цитує «Нова газета» Ладіна.

Як повідомлялось, 12 грудня на адмінкордоні з окупованим Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).

13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року. Окупанти закидають активісту нібито зберігання і транспортування понад 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів.