Аксенов хоче відправити до Сирії вкрадені в України вишки «Чорноморнафтогазу»

«Влада» анексованого Криму розглядає можливість відправити в Середземне море до берегів Сирії самопіднімальні бурові установки (СПБУ) підприємства «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені Росією у України після окупації півострова.

СПБУ «Україна» («Незалежність»), на дальньому плані СПБУ «Петро Годованець» ДАТ «Чорноморнафтогаз» на Одеському родовищі 2013 р

Про це заявив «глава Республіки Крим» Сергій Аксенов в суботу, 29 грудня, в ефірі радіо «Крым», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні економіка така, що якщо є пропозиції від великих гравців, у яких існують певні ресурсні можливості, які нам дозволять збільшити кількість об’єктів, на яких буде проводитися буріння і, відповідно, видобуток нафти і газу, то, звичайно, можливо державно-приватне партнерство. У тому числі пропонують зараз використання наших платформ на сирійському шельфі. В даному випадку обговорюються такі питання. У нас же техніка абсолютно нова, яка здатна бурити практично на будь-яких глибинах. Обговорюємо спільну діяльність. У тому числі є приватні великі гравці, які здатні дати необхідний ресурс, оборотний капітал для залучення нас у процес … Уже процес обговорення йде, вже обговорюються елементи, технології і так далі», – сказав Аксенов.

15-16 жовтня 2018 року «делегація Республіки Крим» на чолі з Аксеновим відвідала Сирію. У Дамаску «глава Криму» зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом і прем’єр-міністром країни Імадом Хамісом. Аксенов і сирійський міністр економіки та зовнішньої торгівлі Мухаммед Самір Халіль підписали меморандум про торговельно-економічне співробітництво «між Республікою Крим і Сирією».

Сергій Аксtнов на зустрічі з президентом Сирії Башаром Асадом у Дамаску, 16 жовтня 2018 р Фото: glava.rk.gov.ru

Нагадаємо, під час окупації  Криму Російською Федерацією були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).

27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.

30 травня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.

20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали в суд, сформований при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим, що на даний момент оцінюються експертами в 5 млрд. дол.

На захоплених в України бурових вишках і платформах на шельфі Чорного моря російські військові встановили радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою в Чорному морі. На цих об’єктах постійно перебуває близько 130 озброєних військослужбовців.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine