Негода в Криму: знеструмлено 27 населених пунктів

У Криму майже 10 тисяч чоловік в 27 населених пунктах залишилися без світла через погіршення погодних умов.

Про це повідомляє Міністерство енергетики РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Відбуваються масові аварійні відключення в розподільних мережах 6-10 кВ. Станом на 10:00, без електропостачання залишилися побутові споживачі 27 населених пунктів чотирьох районів республіки (близько 9 700 осіб). Потужність відключених споживачів – 5 МВт», – йдеться в прес-релізі російського міністерства.

За даними російського Міненерго, до аварійно-відновлювальних робіт залучено близько 80 осіб і 34 одиниці спеціальної техніки.

Вранці 4 січня підприємство «Крименерго» повідомило, що в Криму 19 населених пунктів залишилися без світла через негоду. Найбільше постраждали мережі Сакського, Ленінського, Чорноморського районів, а також міста Євпаторії. Зафіксовані технологічні порушення в мережах Бахчисарайського, Красногвардійського, Сімферопольського районів

Раніше в Криму синоптики прогнозували на 4 січня складні погодні умови: сильний дощ, що переходить в сніг, в горах сніг; місцями дуже сильні опади, хуртовина, сильні ожеледно-ізморозеви відкладення, ожеледь.

Президент Росії Володимир Путін запустив першу нитку енергомосту Кубань – Крим 2 грудня 2015 року. Всі чотири гілки енергомосту почали працювати навесні 2016 року.

Всього в рамках реалізації проекту енергомосту побудували дві нові підстанції, модернізували і реконструювали п’ять діючих підстанцій, звели понад 800 км ліній електропередач класом напруги 220-500 кВ, проклали по дну Керченської протоки чотири ланцюги з кабельних ліній загальною протяжністю 230 км.

Монтаж та установлення підводного кабелю для енергомосту здійснювала китайська компанія «Цзянсу Хентун Пауер Систем». Його укладання здійснювало китайське судно-кабелеукладач JIAN JI 3001.

26 жовтня 2016 року, президент РФ Володимир Путін, виступаючи на форумі ОНФ в Криму, визнав, що прокладений з Краснодарського краю по дну Керченської протоки енергоміст не в змозі забезпечити в повному обсязі електрикою анексуваний півострів. Для стабільного енергопостачання Криму необхідно прокласти з Росії магістральний газопровід і побудувати електростанції.

Детальніше про те, як впливають санкції на енергозабезпечення окупованого Криму читайте в циклі матеріалів Центру журналістських розслідувань в спецпроекту «Бізнес на два фронти і в обхід санкцій» про вплив західних і українських санкцій на галузі економіки окупованих Криму і Севастополя і діяльність окремих знакових для півострова підприємств.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine