З моря підняли тіло українського моряка з затонулого біля Туреччини суховантажу

Рятувальники сил Берегової охорони Туреччини підняли з води тіло одного з чотирьох українських моряків, загиблих на затонулому 7 січня в Чорному морі судна VOLGO BALT 214 під прапором Панами.

Судно VOLGO BALT 214 Фото: MarineTraffic.com

Про це повідомив у мікроблозі Twitter посол України в Туреччині Андрій Сибіга, передає Центр журналістських розслідувань.

«Станом на зараз, пошукові роботи сил Берегової охорони тривають, піднято одне тіло загиблого українця», – написав Сибіга.

Він також повідомив, що губернатор міста Самсун Осман Каймак відвідав сімох врятованих українських моряків в міських лікарнях.

«Вдячні турецькій стороні за турботу і порятунок наших співвітчизників!», – зазначив український посол.

Як повідомлялось, 7 січня в Чорному морі біля узбережжя Туреччини під час шторму розломилось навпіл та затонуло судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) під прапором Панами з вантажем вугілля, яке в 2014-15 рр. заходило в закриті Україною порти окупованого Криму. Капітан та старпом судна – громадяни Азейбарджану, решта 11 моряків – громадяни України. Внаслідок катастрофи загинули капітан, старпом та ще четверо членів екіпажу. Семеро моряків врятовані береговою охороною Туреччини та перебувають у лікарні міста Самсун: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис, Будко Тетяна.

Судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) типу «річка-море» збудоване в 1978 році. Належить турецькій фірмі ORBITAL SHIP MANAGEMENT CO Block B, Apartmani 13, Nadide Sokak 110, Mehmetnezihiozmen M, Gungoren, 34169 Istanbul, Turkey.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зазначає, що затонуле судно VOLGO BALT 214 перевозило вантаж вугілля, можливо, добутого на окупованих територіях окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine