Майже 100 тисяч кримчан залишилися без світла

Новини
линии электропередач ЛЭП

Населені пункти Західного Криму залишилися без електропостачання через аварію на підстанціях і лініях електропередач.

Як повідомили в «Крименерго», в результаті технологічного порушення були знеструмлені високовольтні лінії 110 кВ «Сакська ТЕЦ-Холодильник» і 110 кВ «Берегове-Мойнаки». Пізніше стало відомо про інші аварії на підстанціях і високовольтних лініях електропередач, передає Центр журналістських розслідувань.

«В результаті роботи захистів частково припинялося електропостачання споживачів Євпаторії і Сакського району сумарною потужністю 40 МВт (близько 96 тисяч чоловік)», – йдеться в повідомленні.

За повідомленням «Крименерго», за станом на 11.25, енергетики відновили електропостачання абонентів. Причина технологічного порушення з’ясовується.

Президент Росії Володимир Путін запустив першу нитку енергомосту Кубань – Крим 2 грудня 2015 року. Всі чотири гілки енергомосту почали працювати навесні 2016 року.

Всього в рамках реалізації проекту енергомосту побудували дві нові підстанції, модернізували і реконструювали п’ять діючих підстанцій, звели понад 800 км ліній електропередач класом напруги 220-500 кВ, проклали по дну Керченської протоки чотири ланцюги з кабельних ліній загальною протяжністю 230 км.

Монтаж та установлення підводного кабелю для енергомосту здійснювала китайська компанія «Цзянсу Хентун Пауер Систем». Його укладання здійснювало китайське судно-кабелеукладач JIAN JI 3001.

26 жовтня 2016 року, президент РФ Володимир Путін, виступаючи на форумі ОНФ в Криму, визнав, що прокладений з Краснодарського краю по дну Керченської протоки енергоміст не в змозі забезпечити в повному обсязі електрикою анексуваний півострів. Для стабільного енергопостачання Криму необхідно прокласти з Росії магістральний газопровід і побудувати електростанції.

Детальніше про те, як впливають санкції на енергозабезпечення окупованого Криму читайте в циклі матеріалів Центру журналістських розслідувань в спецпроекту «Бізнес на два фронти і в обхід санкцій» про вплив західних і українських санкцій на галузі економіки окупованих Криму і Севастополя і діяльність окремих знакових для півострова підприємств.