«Суд» у Криму залишив у силі вирок у «справі 26 лютого»

Новини
Фігуранти «справи 26 лютого» біля «Центрального райсуду» Сімферополя, 19 червня 2018 р Фото: Facebook Nariman Dzhelalov

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляцію захисту засуджених за «справі 26 лютого» Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі і залишив в силі вирок.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляев, передає Центр журналістських розслідувань.

«Суд пішов до нарадчої кімнати на хвилин 5-7 і відмовив в апеляційних скаргах. Вирок залишився тим же – умовні терміни», – зазначив адвокат.

За словами Семедляева, бажаючі підтримати активістів не змогли потрапити на засідання суду.

«Менше двох годин проходив процес. Практично з слухачів ніхто не потрапив на засідання. Практично весь зал зайняли невідомі нам люди. Ми заявили клопотання, щоб нам дали побільше зал. Нам відмовили. Ми просили організувати відеотрансляцію даного процесу. Нам відмовили», – додав адвокат.

В окупованому Криму «Центральний райсуд» Сімферополя у вівторок, 19 червня, засудив до умовних термінів фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Ескендера Кантемірова, Ескендера Емірвалієва і Арсена Юнусова, яких звинувачували «в участі в масових заворушеннях» 26 лютого 2014 року під час мітингу біля стін кримського парламенту.

Нагадаємо:

  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
  • 29 січня 2015 року слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу. Російськими силовиками в окупованому Криму був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою «в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року». 15 квітня по цій же «справі» був заарештований Алі Асанов, 7 травня в селі Грушівка під Судаком – Мустафа Дегерменджі.
  • 20 червня 2016 року «Верховний суд Криму» ухвалив рішення розділити «справу 26 лютого» і судити його фігурантів окремо. Справу Чийгоза як «організатора» масових заворушень розглядав «Верховний суд Криму», справи інших п’ятьох фігурантів: Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Арсена Юнусова, Ескендера Емірваліева і Ескендера Кантемирова, передані в «Центральний райсуд» Сімферополя.
  • 25 грудня 2017 року на засіданні «Центрального райсуду» Сімферополя у «справі 26 лютого» «прокурор» оголосив нову, вже третю, редакцію обвинувального висновку, в якому  Ахтем Чийгоз названий «організатором масових заворушень» біля стін кримського парламенту.