У Окружного адмінсуду зібралися активісти на підтримку Супрун. Суддя взяв самовідвід

Новини

50 активістів з плакатами на підтримку виконуючою обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун прийшли до Окружного адміністративного суду в  Києві в п’ятницю, 15 лютого, де мали розглядати справу за позовом нардепа Ігоря Мосійчука, що зібрав близько 100 чоловік в свою підтримку.

Як передає кореспондент Центру журналістських розслідувань, суддя окружного Окружного адміністративного суду Сергій Каракашьян на засіданні заявив про самовідвід.

«Суддя заявляє про самовідвід і йде до нарадчої кімнати для оцінки обставин», – заявив Каракашьян.

Сергій Каракашьян, фото: Уніан

Спікер окружного суду Богдан Санін повідомив Центру журналістських розслідувань, що є сумніви в об’єктивності ведення справи Каркашьяном. І пояснив причини самовідводу.

«Виникли обставини викликають сумніви в його (Каркашьяна) незаангажованності і об’єктивності. Щоб ці сумніви не виникали, він взяв самовідвід. На суддю була подана скарга в ВРП, він розцінив таке звернення як тиск. Друга обставина для самовідводу – він змушений був дати оцінку певним доказів, що стосуються справи по суті під час розгляду», – сказав Санін.

Богдан Санін, спікер окружного суду фото: Центр журналістських розслідувань

Справу передали на автоматизований розподіл, суддю вибиратиме система. Дата розгляду справи буде відома пізніше.

Прихильники нардепа Мосійчука фото: Центр журналістських розслідувань

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Ульяна Супрун, яку раніше суд тимчасово відсторонив, у четвер, 14 лютого, почала активну роботу в міністерстві. Супрун приступила до виконання своїх обов’язків через кілька годин після рішення Окружного адміністративного суду за клопотанням Кабміну щодо скасування тимчасової заборони виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо:

  • Окружний адмінсуд Києва у вівторок, 5 лютого, тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України через те, що вона понад місяць є виконуючою обов’язки, а також крім українського має громадянство США. Таку ухвалу суд виніс для забезпечення адміністративного позову народного депутата Ігоря Мосійчука (фракція Радикальної партії).
  • Кабінет Міністрів України висловив занепокоєння рішенням суду про відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я і заявив про намір оскаржити його в установленому порядку.
  • Кабінет міністрів призначив Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я 27 липня 2016 року.