Кримська колегія адвокатів має намір виключити Еміля Курбедінова на вимогу Мін’юсту РФ

В окупованому Криму колегія адвокатів має намір в п'ятницю, 22 лютого, виключити з числа засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова на вимогу Мін'юсту РФ.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Кримська центральна колегія адвокатів має намір виключити адвоката Еміля Курбедінова на сьогоднішньому засіданні президії відповідно до розпорядження Мін’юсту», – написав Наумлюк.

Він нагадав, що Мін’юст РФ зобов’язав колегію виключити Курбедінова після двох адміністративних арештів за статтею 20.3 КоАП за однакові пости в Facebook і в ВКонтакте в 2013 році.

«Також в рішенні Мін’юсту йдеться, що він не може бути учасників або засновником іншої колегії. Таким чином, Курбедінова фактично позбавляють адвокатського статусу. Він оскаржив розпорядження в судовому порядку, однак рішення по скарзі ще не було», – додав журналіст.

Нагадаємо:

  • 26 травня 2017 року адвокат Еміль Курбедінов став лауреатом 2017 року міжнародноЇ премії Front Line Defenders для правозахисників, які виконують свою місію, перебуваючи в небезпеці.
  • 6 грудня 2018 року в Сімферополі співробітники російського Центру з протидії екстремізму затримали адвоката Еміля Курбедінова за підозрою в порушенні статті 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост у соціальній мережі 5-річної давності. Курбедінов заявив, що його переслідують через те, що він захищає командира малого броньованого катера «Нікополь», колишнього курсанта Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі Богдана небилиці, і «з цим пов’язує своє переслідування».
  • 7 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Еміля Курбедінова на 5 діб. 11 грудня адвокат вийшов на свободу.
  • В кынцы 2018 року Мін’юст РФ зажадав від «Кримської центральної колегії адвокатів» до 1 березня виключити з числа засновників і членів Еміля Курбедінова, посилаючись на рішення двох «судів» окупованого Криму, які розглядали адміністративні справи за обвинуваченням адвоката в екстремістського діяльності за пости в соцмережі ще в 2013 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів