Уряд РФ повернув «Масандру» у власність окупованого Криму

Новини
Українське НВАО «Масандра», захоплене і «націоналізоване» після окупації Криму

Голова уряду РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження про передачу винзаводу «Масандра», вкраденого у України, з «російської федеральної» у власність окупованого Криму.

Документ розміщений на офіційному порталі правової інформації, передає Центр журналістських розслідувань.

«Прийняти пропозицію управління справами президента Росії про передачу в державну власність Криму федерального державного унітарного підприємства «ПАТ «Массандра» управління справами президента Росії як майнового комплексу», – йдеться в документі.

  • В кінці березня 2014 роки так званий «Госсовет Крыма» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра», до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів, і завод шампанських вин «Новий Світ».
  • У липні 2014 року об’єднання було внесено в санкційні списки ЄС. У грудні 2015 року – під санкції США.
  • У жовтні 2014 року кримська «влада» передала держконцерн «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» Управлінню справами президента РФ.
  • В кінці грудня 2015 року «Массандра» почала розпродаж унікальних колекційний вин всесвітньо відомого підприємства.
  • За підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), Росія незаконно конфіскувала в окупованому Криму 4575 українських державних і приватних об’єктів нерухомості.
  • Прокуратура АРК призначила судово-економічну експертизу, щоб встановити розмір збитку, який був заподіяний незаконним захопленням державного майна в окупованому Росією Криму. Її результати будуть використані в якості доказів, як в національних судах, так і Міжнародному кримінальному суді.
  • Україна направила до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі інформаційне повідомленняпро факти незаконного привласнення Росією державного і приватного майна в окупованому Криму. Ця інформація була зібрана прокуратурою АРК спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).