Україні не час послаблювати зусилля в боротьбі проти корупції – Волкер

Незважаючи на агресію Росії, Україні не час послаблювати зусилля в боротьбі проти корупції. Реформи та демократичні процеси в країні мають посилюватись і прозоре проведення президентських та парламентських виборів стане найкращим прикладом для цього.

Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер

Про це у середу, 27 лютого, заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, виступаючи на V Міжнародному форумі «Окупований Крим: 5 років опору», передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми маємо спільно боротися проти подальшого продовження конфлікту на Сході чи нової агресії (РФ – ред.). Але тим часом і українці мають робити, що слід для того, щоб посилювати демократичні процеси, завершувати реформи і стати зрештою справжнім магнітом для держав Європи і тих, що на Сході. Що це означає? В Україні готуються вибори і тому слід подбати, щоб вони відбулися в демократичний, відкритий спосіб. Це стосується всіх кандидатів, зрештою всіх українських громадян – зробити вибори найчистішими. Це стосується і президентських і парламентських виборів цього року», – сказав Волкер.

Також він наголосив на необхідності боротися проти корупції.

«В Україні вона має свої характерні особливості. Останніми роками було зроблено чимало зусиль для того, щоб боротися з нею. Не час тепер їх послаблювати», – зазначив спецпредставник Держдепартаменту США.

За його словами, Україні слід продовжувати реформи в усіх сферах, в тому числі судову і тому особливу увагу слід впровадженню доброчесності.

«Ми знаємо – люди інколи перестають вірити, але якщо існуватиме віра в доброчесність, то це означає, що можна буде притягти до відповідальності тих, хто не є доброчесним. Це означає, що треба працювати в усіх секторах суспільства: демократичні інститути, судова влада, парламент, виборчий процеси, економіка, в якій існують чесні правила, правовладдя. І той, хто хоче інвестувати, має впевненість в тому, що в разі якихось спорів обов’язково вони будуть у справедливий спосіб вирішені і дозволять заробити законні прибутки – не незаконні. Це означає і посилення механізмів безпеки, бо лише сильне суспільство має змогу себе захистити», – вказав Волкер.

Нагадаємо:

  • За результатами опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, понад 90% українців вважають корупцію серйозною проблемою України, причому 61% громадян переконані у тому, що це – найсерйозніша проблема, яка заважає розвитку країни. Тема боротьби з корупцією матиме серйозний вплив на майбутні президентські вибори.
  • У Міжнародному валютному фонді (МВФ) підрахували, що корупція в Україні гальмує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни приблизно на 2% в рік.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine