Мінкультури України збирає докази нищення РФ історичних пам’яток у Криму – Нищук

Міністерство культури України збирає докази нищення Росією історичних пам’яток в Криму. Всі матеріали передадуть до правоохоронців.

Про це розповів міністр культури України Євген Нищук на V Міжнародному форумі «Окупований Крим: 5 років опору», передає Центр журналістських розслідувань.

“Мінкульт зосереджується на тому, щоб через різні джерела зібрати факти вандального, злочинного знищення одного з найбільших світових надбань — Ханського палацу. Міністерством культури вже практично було підготовлено номінаційне досьє для подання на включення його в Список ЮНЕСКО, проте в останні роки в анексованому Криму під виглядом так званої “реставрації” чи “реконструкції РФ” просто нищить автентику цього визначного місця”, – запевнив Нищук.

Він зазначив, що на сьогодні мінкульт не має доступу до кримських цінностей та об’єктів. У тому числі, це стосується й Херсонесу, де зараз проходять незаконні “чорні” розкопки. Також Нищук додав, що наразі міністерство має докази цих незаконних дій.

“Ми маємо скани, фотографії, маємо докази брутального поводження з цим історичним спадком”, – зазначив Нищук.

Посприяти збиранню фактів незаконної “реставрації” кримських пам’яток Євген Нищук просив у Туреччини.

“Що стосується Ханського палацу, я звертався на останній зустрічі до міністра культури Туреччини, просив про втручання. Найголовніше, щоб була створена моніторингова коміссія, яка дасть можливість відслідковувати ці злочинні процеси”, – підкреслив Нищук.

Всі зібрані матеріали та докази будуть передані до Генеральної прокуратури та правоохоронних органів для того, щоб надалі з’явилася можливість відкрити кримінальні провадження.

  • Україна передала в штаб-квартиру ЮНЕСКО докази руйнування Ханського палацу в Бахчисараї в результаті незаконних робіт, що проводяться окупаційної «владою». В організації пообіцяли направити моніторингову місію до Криму для огляду стану об’єкта.
  • Ханський палац продовжує руйнуватися – це наслідки варварської «реставрації», розпочатої окупаційної «владою» Криму. Росія стверджує, що вклала в роботи з відновлення кримської історичної спадщини небачені раніше суми. Українські активісти ж вбачають у цьому спробу відмивання бюджетних коштів і покладають надії на втручання ЮНЕСКО. Про те, що відбувається з Ханським палацом – в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine