Крим найближчим днями збирається відправити першу партію товарів до Сирії

Окупований Крим найближчими днями збирається відправити до Сирії збірний вантаж продукції кримських підприємств.

Сергій Аксtнов на зустрічі з президентом Сирії Башаром Асадом у Дамаску, 16 жовтня 2018 р Фото: glava.rk.gov.ru

Про це повідомив так званий «глава Криму» Сергій Аксенов, виступаючи перед «депутатами Госсовєта Криму» зі звітом про підсумки роботи за рік, передає Центр журналістських розслідувань.

«Реалізуються домовленості, досягнуті в ході візиту кримської делегації до Сирії. Завершено реєстрацію Кримсько-сирійського торгового дому. Формується статутний фонд підприємства. У найближчі дні до САР (Сирійська Арабська Республіка – ред.) відправиться збірний вантаж кримських підприємств», – сказав Аксенов.

Він додав, що в числі товарів, які відправляються до Сирію: сода для виробництва скла та посуду, труби, електроінструменти, зварювальне обладнання, посуд, продукти харчування, комбікорми та добрива. Крім того, нагадав Аксьонов, триває поставка в Сирію пшениці і борошна.

Також «глава Криму» вказав, що валютою для розрахунку між РФ і Сирією за контрактами Кримсько-сирійського торгового дому буде російський рубль.

У той же час Аксенов заявив, що зараз «гостро стоїть питання зворотного завантаження». «Сьогодні ми більше експортуємо в САР, ніж імпортуємо. Наші фахівці активно вивчають попит на ринках Сирії, Криму і материкової частини Росії, формують пропозиції, готують до відправки вантажі», – сказав він.

Нагадаємо:

  • 15-16 жовтня 2018 року «делегація Республіки Крим» на чолі з Аксеновим відвідала Сирію. У Дамаску «глава Криму» зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом і прем’єр-міністром країни Імадом Хамісом. Аксенов і сирійський міністр економіки та зовнішньої торгівлі Мухаммед Самір Халіль підписали меморандум про торговельно-економічне співробітництво «між Республікою Крим і Сирією».
  • 29 грудня 2018 року Аксенов повідомив, що «влада» анексованого Криму розглядає можливість відправити у Середземное море до берегів Сирії самопіднімальні бурові установки (СПБУ) підприємства «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені Росією у України після окупації півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine